Порошенко про створення Кримської платформи: Правильне рішення, але є перестороги
Створення Україною Кримської платформи для деокупації півострова є правильним рішенням. Про це 27 лютого у Facebook заявив п'ятий президент України, народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко.
"Створення так званої Кримської платформи – правильне рішення, яке базується на стратегії деокупації Криму, впровадженій моєю командою. Разом із тим я маю перестороги до нинішньої влади від надмірного захоплення декларативними заходами, які можуть зруйнувати попередні здобутки міжнародної коаліції на підтримку України", – написав він.
Експрезидент вважає, що "проблема не в тому, щоб запросити представників або лідерів низки країн. Проблема в тому, щоб забезпечити механізм, який би реалізовував деокупацію Криму".
"Безумовно, я готовий долучитися до цих проєктів та процесів. Я готовий передати всі свої знання і зв’язки. Якщо це хоч на один день прискорить звільнення Криму – я буду щасливий. Якщо ж це виллється лише в пусті відосики, то не треба обнадіювати і дискредитувати наших партнерів", – підкреслив Порошенко.
За його словами, він буде "дуже щасливим", якщо саміт Кримської платформи стане успішним.
"Мені байдуже, хто це принесе в Україну – Порошенко, [президент Володимир] Зеленський, громадянське суспільство чи будь-хто. Тому що бути справжнім державником і патріотом – це означає працювати не на рейтинг, а на успіх своєї рідної України", – пояснив Порошенко.
Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, попередження порушень прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Прогнозують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.
Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті, який відбудеться в Києві 23 серпня 2021 року. На ньому планують ухвалити документ під назвою Кримська хартія, який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.