Проти чотирьох кримських татар окупаційна влада завела кримінальну справу за статтею про "невиказування"
У ФСБ стверджують, що кримські татари, яких затримували на окупованому півострові 31 серпня, 2015 року переписувалися у "ВКонтакте" з учасником ІДІЛ і не повідомили про це правоохоронні органи.
Щодо кримських татар Енвера Топчи, Айдера Аблякімова, Рідвана Умерова та Айдера Кадирова, яких 31 серпня затримували в окупованому Криму російські силовики, завели кримінальну справу за статтею про "невиказування" (ст. 205.6 Кримінального кодексу РФ).
Про це 1 вересня повідомили з посиланням на адвокатів "Крим.Реалії".
Слідчий ФСБ Валерій Шерстюк стверджує, що 2015 року в соцмережі "ВКонтакте" активісти листувалися з Уміджоном Дадажоновим, якого російські спецслужби називають учасником терористичної організації ІДІЛ, і не повідомили про це "у правоохоронні органи".
Адвокати зауважують, що всіх чотирьох кримських татар окупанти відпустили під підписку про невиїзд.
31 серпня в окупованому Криму затримали кореспондента "Кримської солідарності" й видання "Грани.ру" Айдера Кадирова, активіста і муедзина в мечеті Рідвана Умерова, активістів Айдера Аблякімова і Енвера Топчи. У їхніх будинках провели обшуки.
Слідчі Головного управління Національної поліції в АР Крим і Севастополі відкрили кримінальне провадження за фактом обшуків у Криму.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
За даними заступниці постпреда президента України в Криму Таміли Ташевої, після анексії півострів покинуло понад 25 тис. кримських татар.
Першу кримінальну справу за статтею про неповідомлення про злочин російські силовики завели у Криму в листопаді 2018 року.
Ст. 205.6 "неповідомлення про злочин" з'явилася в Кримінальному кодексі Росії влітку 2016 року в межах так званого пакета Ярової. Це набір законів, запропонований депутаткою Держдуми РФ Іриною Яровою. Стаття передбачає відповідальність за неповідомлення про злочин терористичної спрямованості. Покарання передбачає позбавлення волі на строк до року або штраф.