Путін знову приїхав до окупованого Криму. МЗС України висловило рішучий протест
В окупованому Севастополі Путін поклав квіти до монумента, присвяченого "закінченню громадянської війни", який відкрили у квітні 2021 року, та виступив із привітаннями з російським святом – Днем народної єдності.
У своїй промові Путін, зокрема, заявив, що Крим "назавжди тепер із Росією, тому що такою є суверенна, вільна та непохитна воля людей, усього нашого народу".
Міністерство закордонних справ України 4 листопада опублікувало заяву, у якій висловило рішучий протест у зв'язку з непогодженим візитом Путіна до тимчасово окупованого Криму.
"Зазначена поїздка відбувається всупереч неодноразовим застереженням України. Розглядаємо цей візит, як і інші не погоджені з українською стороною поїздки російських посадовців на тимчасово окупований Кримський півострів, як грубе порушення Росією суверенітету України, норм міжнародного права, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зобов'язань Росії згідно з договорами, сторонами яких є Україна та РФ", – ідеться в заяві.
У МЗС наголосили, що Росія має повернутися до виконання своїх міжнародно-правових зобов'язань.
"РФ як держава-окупант має можливість продемонструвати справжню турботу про жителів тимчасово окупованого Криму: припинити безпрецедентні порушення прав людини, зокрема політичні репресії, викрадення та вбивства, звільнити українців, яких незаконно тримають за ґратами, і зосередити зусилля на політико-дипломатичному вирішенні російсько-українського збройного конфлікту для відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах", – додали у відомстві.
Контекст:
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У Міністерстві закордонних справ України заявляли, що візити Путіна до окупованого Криму є "цинічною та демонстративною зневагою" до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.