Рада Європи опублікувала рішення Комітету міністрів щодо ситуації в Криму

У рішенні закликали Російську Федерацію припинити порушувати права людини в Криму
Фото: coe.int

Представники Ради Європи у рішенні Комітету міністрів підтвердили засудження незаконної анексії Автономної Республіки Крим Російською Федерацією і зазначили, що це є порушенням міжнародного права.

3 травня Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації в Криму та висунув низку вимог до Росії. Текст рішення опублікували на сайті Ради Європи.

Спільна позиція Комітету міністрів Ради Європи полягає в:

  • Засудженні незаконної анексії Автономної Республіки Крим Російською Федерацією, оскільки це є порушенням міжнародного права.
  • Припиненні порушень прав людини в Криму. Це стосується обмеження свободи слова, свободи мирних зібрань, віросповідання та переконань, дискримінаційних заходів, довільних затримань, тортур та інших видів жорстокого і нелюдського поводження, репресій проти кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп.
  • Проведенні повного, прозорого та неупередженого розслідування всіх повідомлень про порушення прав людини для притягнення винних до відповідальності.
  • Скасуванні рішення суду про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності на півострові, скасуванні заборони в'їзду в Крим лідерам Меджлісу.
  • Створенні безпечного середовища для місцевих і міжнародних засобів масової інформації, правозахисників та неурядових організацій.
  • Наданні повного і необмеженого доступу на півострів усім правозахисним організаціям Ради Європи, зокрема комісару з прав людини, для моніторингу ситуації.
  • Виконанні резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2016 року "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)".

Крім того, у рішенні відзначені зусилля генерального секретаря, спрямовані на діалог між омбудсманами України і Російської Федерації у питанні передання групи ув'язнених із Криму.

Повернутися до питання про ситуацію в Україні представники Комітету міністрів планують восени з перспективою ухвалення комплексного рішення у світлі обговорення нового плану дій для України.

3 травня Комітет міністрів Ради Європи висунув вимогу до РФ відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити допуск в окупований Крим його лідерам. Президент України Петро Порошенко назвав рішення Комітету міністрів Ради Європи унікальним.

Комітет міністрів Ради Європи – виконавчий орган, він має право виносити зобов'язувальні рішення, однак не має засобів покарання в разі їх невиконання, крім політичних.

Росія анексувала Крим за підсумками незаконного референдуму навесні 2014 року.