Російські військові сьогодні проведуть у Криму навчання. У Чорне море вже відправили кораблі

Навчання проведуть на полігоні "Опук"
Фото: mil.ru
Російські військові сьогодні, 22 квітня, почнуть міжвидові військові навчання в окупованому Криму на полігоні "Опук" у межах раптової перевірки боєготовності. Про це повідомив "Інтерфакс" із посиланням на міністерство оборони Росії.

Кораблі Чорноморського флоту Росії, частина сил каспійської флотилії Південного військового округу вийшли в район проведення навчань, розповіли в міноборони РФ.

У навчаннях візьмуть участь підрозділи загальновійськового об'єднання, об'єднання ВПС і ППО, бойові кораблі та судна, військові частини берегових військ Чорноморського флоту, а також підрозділи повітряно-десантних військ (ПДВ). Міністерство не уточнило кількості особового складу і військової техніки, які залучено до навчань.

Як уточнили в командуванні, з'єднання ПДВ вже завантажили техніку й особовий склад на літаки військово-транспортної авіації та вирушили у призначений район. Підрозділи морської піхоти занурилися на великі десантні кораблі й катери. Сили та засоби берегових військ, протиповітряної оборони і ракетних протикорабельних комплексів розгорнули у призначених районах.

Контекст:

Полігон "Опук" розташований за 60 км від Феодосії й за 40 км від Керчі.

Росія з 20-го до 24 квітня обмежила польоти на висоті 19 тис. метрів над південною частиною Криму від Севастополя до Феодосії, а також над прилеглими до Південного берега півострова територіальними водами і частиною міжнародних вод Чорного моря.

14 квітня Чорноморський флот РФ поінформував, що загін російських бойових кораблів вийшов у Чорне море для проведення навчальних стрільб. У повідомленні зазначали, що в навчаннях, крім кораблів, братимуть участь літаки і вертольоти.

15 квітня МЗС України повідомило, що Росія оголосила про закриття акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для іноземних військових кораблів і державних суден під приводом військових навчань. Українські дипломати підкреслили, що згідно з Конвенцією ООН із морського права, "РФ не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходженню через міжнародну протоку до українських портів у Азовському морі". На тлі стягування військ уздовж кордону з Україною на суші Росія пішла на посилення ескалації в море, заявили у відомстві.

20 квітня командування Чорноморського флоту РФ вивело в Чорне море більше ніж 20 кораблів на навчання разом з екіпажами штурмовиків Су-25СМ3.

Оповіщення від міноборони РФ про заборону мирного проходження іноземних військових кораблів і суден, які є в державній власності, через Керченську протоку з 24 квітня до 31 жовтня опублікував у Facebook керівник Інституту чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко. Заборона не стосується комерційних суден.

16 квітня із заявою про незаконність обмеження Росією судноплавства в Керченській протоці виступила тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан. За її словами, окупація і мілітаризація Росією Кримського півострова має наслідки далеко за межами України й загрожує трансатлантичній безпеці.

Вашингтон збирався відправити свої військові кораблі в Чорне море "на знак підтримки України на тлі збільшеного військової присутності Росії" біля східних кордонів країни. У Пентагоні зауважували, що військово-морські сили США регулярно діють у Чорному морі, проте розгортання додаткових бойових кораблів пошле Москві "особливий сигнал" про те, що Вашингтон уважно стежить за ситуацією.

Американські кораблі мали бути неподалік берегів України в Чорному морі до 4-го та 5 травня. 15 квітня у МЗС Туреччини повідомили, що США скасували прохід есмінців USS Roosevelt і USS Donald Cook у Чорне море. Видання Hürriyet написало, що таке рішення збіглося з розмовою, яка відбулася 13 квітня між президентом США Джо Байденом і президентом РФ Володимиром Путіним.