Слідчий комітет Росії в окупованому Криму відмовився порушити кримінальну справу за фактом загибелі Кашки
Для розслідування обставин загибелі Веджіє Кашки потрібно ознайомитися з усіма експертизами, проте їх майже місяць зберігають у російській прокуратурі в анексованому Криму, повідомив адвокат Микола Полозов.
Слідчий комітет Росії в окупованому Криму повторно відмовився порушити кримінальну справу за фактом загибелі ветерана національного руху кримських татар Веджіє Кашки. Про це повідомив російський адвокат Микола Полозов у Facebook.
Адвокат зазначив, що в лютому 2018 року слідство відмовилося порушувати кримінальну справу за фактом смерті Кашки на підставі відсутності подій, передбачених ч. 1 ст. 105 "убивство", ч. 1 ст. 109 "спричинення смерті з необережності", ч. 4 ст. 111 "умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, що призвело з необережності до смерті потерпілого" Кримінального кодексу РФ.
Також було відмовлено в порушенні кримінальної справи стосовно п'яти співробітників МВС РФ за статтями "зловживання посадовими повноваженнями" і "перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків".
"Слідчий вказав як підставу для своєї відмови в порушенні цих кримінальних справ природні причини смерті Веджіє Кашки, спираючись у своєму висновку на результати судово-медичної експертизи. Після моєї заяви про ознайомлення з матеріалами перевірки, зокрема з результатами судмедекспертизи, постанову було скасовано, а перевірку відновлено", – повідомив адвокат.
Полозов зазначив, що під час перевірки було проведено ще кілька експертиз, після чого слідчий ухвалив нову постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Також слідство не стало порушувати кримінальну справу стосовно лікаря швидкої медичної допомоги за статтею "спричинення смерті з необережності внаслідок неналежного виконання особою своїх професійних обов'язків".
"Для подальшого розслідування обставин загибелі Кашки необхідно докладно, із залученням фахівців, ознайомитися з усіма проведеними судово-медичними експертизами та іншими документами, зібраними слідством у матеріалі перевірки. Однак із лютого цей матеріал недоступний. До травня він був у дослідчому провадженні слідчого з відновленої перевірки і вже майже місяць він у російській прокуратурі в Криму", – розповів адвокат.
Полозов додав, що подав слідчому повторну заяву про ознайомлення з матеріалом перевірки. Після ознайомлення з матеріалом юрист пообіцяв розглянути питання про оскарження постанови про відмову у порушенні кримінальної справи за фактом смерті Кашки.
"Незалежно від процесуальних і бюрократичних маніпуляцій, що затягують процес розслідування справи Кашки, які здійснює російська адміністрація, воно триватиме до вичерпного встановлення всіх обставин", – підкреслив адвокат.
23 листопада 2017 року російські силовики затримали п'ятьох кримських татар у справі про вимагання у громадянина Туреччини $7 тис. Активіста Куртсеїта Абдуллаєва відпустили того самого дня.
Під час затримання стало зле ветерану національного руху кримських татар Кашці, вона померла в машині швидкої допомоги дорогою до лікарні.
24 листопада Кашку поховали в селищі Новокленове Білогірського району.
Прокуратура Автономної Республіки Крим розслідує смерть Кашки як умисне вбивство.
Президент України Петро Порошенко, коментуючи інцидент, заявив, що "окупаційна влада перейшла крайню межу людяності".
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.
Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ занесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.