Співробітники ФСБ убили уродженця Узбекистану під час обшуків у Криму

Під час обшуку вдома була дружина вбитого з двома дітьми
Фото: Крымская солидарность / Facebook

В окупованому Криму під час обшуку 11 травня загинув уродженець Узбекистану Набі Рахімов. Про це повідомив адвокат Іслям Веліляєв виданню "Ґрати".

Обшук проводили в недобудованому домі співробітники ФСБ у супроводі бійців спецпідрозділу "Альфа". Вони брали будинок штурмом, зазначило видання.

О 6.30 за місцевим часом район біля будинку Рахімова оточили, сам він у цей час був у Сімферополі на заробітках. Удома була тільки його дружина Сахіба Бурханова з двома дітьми 11 і 15 років. Після обшуку її відвезли до відділення з питань міграції місцевого МВС.

Пізніше активісти "Кримської солідарності" повідомили у Facebook про обшук у недобудованому домі в сімферопольському селищі Дубки, де, імовірно, працював Рахімов. Сусіди розповіли активістам, що чули вранці в будинку перестрілку й вибух. На місці обшуку правоохоронці заборонили знімати й виставили оточення далеко від дому.

"З будинку вивезли труп людини. Силовики зняли оточення й покинули місце проведення оперативно-слідчих заходів", – розповіли активісти.

Разом зі співробітниками й бійцями ФСБ було помічено машини Слідчого комітету, пересувної вибухотехнічної лабораторії та Центру з протидії екстремізму. Пізніше під'їхав автомобіль ритуальної служби.

Після обшуку активісти виявили всередині будинку сліди крові на підлозі і сліди вибуху на стінах. Адвокату Веліляєву силовики сказали, що Рахімов "опирався затриманню за допомогою гранати і зброї", його застрелили.

Окупанти порушили кримінальну справу "про посягання на життя співробітника правоохоронних органів". У межах якої справи намагалися затримати Рахімова, невідомо, уточнило видання.

Сейдамета Гафарова, власника будинку, де відбувався обшук, затримали. Очевидці говорили, що його насильно заштовхали в машину оперативники ФСБ.

Прокуратура АР Крим повідомила в Telegram про початок кримінального провадження за фактом проведення окупантами незаконних обшуків і затримання громадян на півострові. Провадження відкрили за статтями про порушення недоторканності житла та незаконного позбавлення волі. Статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до п'яти років.

Контекст:

Росія окупувала Крим навесні 2014 року після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після окупації Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, окупаційна влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch.