США засудили арешт окупаційною владою Криму співробітника "Радіо Свобода"

Свій твіт дипломати США супроводили хештегом #КримЦеУкраїна
Фото: ЕРА
Арешт в окупованому Росією Криму українського журналіста Владислава Єсипенка політично мотивований, заявили в посольстві США в Україні.

Сполучені Штати засуджують затримання окупаційною владою Криму громадянина України, позаштатного журналіста "Радіо Свобода" Владислава Єсипенка. Про це 18 березня заявили у Twitter посольства США в Києві.

"Ми засуджуємо політично вмотивований арешт Росією журналіста Владислава Єсипенка у Криму. Російські незаконні окупанти не мають законних повноважень перешкоджати діяльності вільної преси, самовільно заарештовувати людей і відмовляти їм у належних судових процесах", – ідеться в повідомленні.

Свій твіт американські дипломати супроводили хештегом #КримЦеУкраїна.

Єсипенко є позаштатним співробітником проєкту "Радіо Свобода" "Крим.Реалії", повідомила російська редакція радіостанції. "Ґрати" зазначають, що 2014 року Єсипенко із сім'єю покинув Крим, однак у нього є російський паспорт.

ФСБ Росії повідомила про затримання Єсипенка 16 березня 2021 року. У заяві його називають громадянином РФ. У РФ стверджують, що Єсипенко нібито збирав у Криму інформацію для українських спецслужб, а в його автомобілі виявили предмет, схожий на саморобний вибуховий пристрій.

12 березня "Київський райсуд Сімферополя" заарештував Єсипенка на два місяці, зараз він у Сімферопольському СІЗО. 15 березня до нього, на прохання дружини, спробував потрапити адвокат Еміль Курбедінов, проте його не допустили. Слідчий ФСБ Віталій Власов заявив, що Єсипенко відмовився від послуг Курбедінова.

Служба зовнішньої розвідки України назвала пропагандистською акцією заяву ФСБ про затримання у Криму нібито українського агента. У відомстві вважають, що "ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" річниці окупації Криму".

Кримська правозахисна група заявила, що Єсипенка позбавили права на захист, оскільки до нього не допускають незалежних адвокатів.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.