Суд у Криму заарештував кримськотатарського активіста Мемедемінова – правозахисники
В окупованому Криму правозахисники та журналісти звернулися до Росії й окупаційної влади Криму з вимогою припинити переслідування активіста, громадського журналіста Нарімана Мемедемінова і звільнити його з-під варти.
23 березня в окупованому Криму Київський райсуд Сімферополя заарештував кримськотатарського активіста, громадського журналіста Нарімана Мемедемінова до 16 травня. Про це повідомила громадська організація "Крымская солидарность" на своїй сторінці у Facebook.
"Суддя Білоусов М. Н. продовжив термін утримання під вартою Мемедемінову Наріману строком на один місяць і 24 дні", – ідеться в повідомленні.
Організація зазначає, що на засідання пустили тільки його дружину та близького родича. Під будівлею суду Мимедемінова підтримували десятки активістів.
На сайті CRIMEA SOS правозахисники і журналісти опублікували звернення до Росії та окупаційної влади Криму з вимогою припинити переслідування Мемедемінова і звільнити його з-під варти.
"А також провести незаангажоване розслідування незаконного затримання. Припинити переслідування громадських журналістів, зокрема адміністративні арешти, звинувачення кримінального характеру, конфіскацію майна та інші репресії, а також забезпечити всі гарантії, які надають професійним журналістам", – ідеться у зверненні.
23 березня стало відомо, що в будинку Мемедимінова пройшли обшуки. Після цього його відразу ж затримали. Ночував він в ізоляторі тимчасового тримання. Затриманому висунули обвинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі інтернет).
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.
Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ внесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.