Тимчук: Україні необхідно ініціювати міжнародне розслідування за фактами постачання захопленої росіянами в Криму зброї терористам
На думку нардепа від "Народного фронту" Дмитра Тимчука, залишається здогадуватися, скільки зброї та боєприпасів, захоплених росіянами в Криму, передали бойовикам "Ісламської держави".
Україні потрібно ініціювати міжнародне розслідування у зв'язку з постачанням терористам української зброї, яка залишалася в Криму на момент анексії півострова Росією, написав нардеп від "Народного фронту", член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Дмитро Тимчук у Facebook, коментуючи заяву президента РФ Володимира Путіна про готовність передати Україні військові кораблі й авіатехніку з Криму.
"Путін обмовився, що пропозиція не поширюється на боєприпаси ЗСУ, що залишилися в Криму ("цей арсенал не підлягає транспортуванню, а лише утилізації на місці"). Думаю, пропозиція не стосується й піхотних озброєнь. І це легко пояснити", – зазначив він.
Тимчук підкреслив, що 2014 року активісти проекту "Інформаційний спротив" фіксували появу в бойовиків на Донбасі окремих одиниць бронетехніки, захопленої росіянами в Криму.
"Сюди ж ішли потоком і боєприпаси, і стрілецька зброя з Криму. Тоді росіяни ще "соромилися" на повну котушку забезпечувати терористів "ЛДНР" зброєю зі складів ЗС РФ, а захоплені в Криму арсенали – саме те, адже за номерами ця зброя і боєприпаси пробивалися, як ті, які перебували в складі ЗСУ (усе під тезу роспропаганди "ополченці захопили в української армії")", – написав нардеп.
Він нагадав, що в травні 2014 року в Бердянському районі Запорізької області співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали вантаж стрілецької зброї і вибухівки, який призначався донецьким терористам.
"Десятки ящиків з автоматами, кулеметами, гранатометами, гранатами, патронами доставили морським шляхом з окупованого Севастополя. СБУ тоді встановила, що цю зброю, яка раніше належала ЗСУ, бойовики мали намір застосувати під час планованих терористичних акцій, зокрема під час захоплення морського порту й адміністративних будівель у Бердянську та Миколаєві, а організаторами постачань зброї були співробітники ФСБ РФ і колишній голова СБУ Олександр Якименко. Крім того, скільки цієї зброї і боєприпасів із Криму Путін відправив "друзям" з ІДІЛ – залишається здогадуватися. Думаю, Україні необхідно ініціювати міжнародне розслідування за фактами постачання захопленої росіянами в Криму зброї як терористам у самій Україні, так і далеко за її межами", – додав Тимчук.
11 січня Путін на зустрічі з керівниками російських ЗМІ заявив, що Росія готова передати Україні військові кораблі й авіатехніку з Криму.
Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив 12 січня, що пропозиція Путіна є "жестом доброї волі".
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що опрацьовують питання щодо заяви президента Росії Володимира Путіна про можливе повернення Україні військової техніки.
Загалом у Криму до березня 2014 року перебував 21 корабель ВМС України і 50 допоміжних суден. Кілька одиниць утилізували на початку березня 2014 року за рішенням Міністерства оборони України.
У пунктах базування ЧФ залишаються великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", корвет "Тернопіль", морський тральщик "Черкаси", субмарина "Запоріжжя" та інші.