Тимчук заявив, що у Криму створюють військові формування козаків
Козачі формування в анексованому Криму використовуватимуть для придушення проявів громадянського невдоволення, тиску на проукраїнськи налаштованих громадян, проникнення під виглядом цивільного населення на материкову частину України з метою збору актуальної розвідувальної інформації військового і військово-політичного характеру, а також проведення розвідувально-диверсійної діяльності, заявив нардеп від "Народного фронту" та координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
В анексованому Криму створюють козацькі воєнізовані формування. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп від "Народного фронту" та координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
Створення формувань почали з ініціативи керівництва Федеральної служби безпеки РФ.
"У межах проекту 30 березня поточного року так званий парламент Криму ухвалив закон "Про козацтво в Республіці Крим", згідно з яким на анексованому півострові буде створено воєнізовані парамілітарні структури – "козачі дружини", які будуть підпорядковані місцевій окупаційній владі. Діяльність цих структур регламентуватимуть так звані законодавчі акти і постанови держради, фінансування виділятимуть із "республіканського бюджету", а при "главі Республіки Крим" функціонуватиме робоча група з питань козацтва", – ідеться в повідомленні.
За словами Тимчука, створення козацьких воєнізованих формувань відбуватиметься за придністровським зразком.
"Через щораз вищу соціально-економічну напругу ці формування використовуватимуть для придушення проявів громадянського невдоволення на території півострова і здійснення тиску на проукраїнськи налаштованих громадян. Окрім того, воєнізовані козацькі формування в окупованому Криму виконуватимуть такі завдання: несення служби з "охорони громадського порядку" в населених пунктах анексованого півострова; надання допомоги в охороні "кордону"; проникнення під виглядом цивільного населення в інтересах ФСБ РФ на материкову частину України з метою збору актуальної розвідувальної інформації військового і військово-політичного характеру, а також проведення розвідувально-диверсійної діяльності", – додав координатор "Інформаційного спротиву".
Росія анексувала Крим після незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.