Це Росія довела Крим до ручки і створила там проблеми з водопостачанням – Кулеба

Уся відповідальність за ситуацію в окупованому Криму на державі-окупанті – Росії, заявив Кулеба
Фото: kmu.gov.ua
Україна розглядатиме питання відновлення водопостачання Криму виключно в контексті деокупації півострова, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Уся відповідальність за ситуацію в окупованому Криму, зокрема за проблеми з водопостачанням на півострові, на державі-окупанті – Росії. Про це в інтерв'ю виданню "Обозреватель" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Відповідно до міжнародного права, всю відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант. Це загальне правило. Україна не несе жодної відповідальності за проблеми з водопостачанням в АР Крим та місті Севастополь. Спроби Росії перетворити це на українську проблему, звинувачувати нас у "геноциді", звертатися в ООН є абсолютно безперспективними", – сказав Кулеба.

За його словами, звернення РФ щодо питання водопостачання Криму в міжнародні організації є "такими ж успішними, як і звернення до Ліги націй".

"Як казав Остап Бендер: "Я буду жаловаться в Лигу наций". Росіяни створюють інформаційний шум, намагаючись звинуватити всіх, але насправді звинувачувати їм можна лише себе самих. Це Росія довела Крим до ручки і створила там проблеми з водопостачанням. Україна розглядатиме його відновлення виключно в контексті деокупації півострова", – зазначив Кулеба.

Україна забезпечувала завдяки Північно-Кримському каналу до 85% потреб Криму у прісній воді. Після окупації Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив подавання води на півострів. У квітні 2017 року кримська влада запевняла, що їй вдалося цілковито подолати цю проблему, але, як повідомляли експерти виданню "Крим.Реалії", ця інформація не відповідає дійсності. За даними ЗМІ, у Криму поки що не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, окрім масштабного викачування підземних вод.

У червні 2019 року експостпред президента України в АРК Борис Бабін заявив, що окупанти пропонували хабар за відновлення водопостачання у Крим.

У вересні начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко говорив, що подавати воду з материкової України у Крим технічно неможливо.

Голова бюджетного комітету Верховної Ради, нардеп від "Слуги народу" Юрій Арістов повідомив журналістам програми "Схеми" ("Радіо Свобода"), яка вийшла в ефір 30 січня 2020 року, що українська влада розглядала ідею продавати воду у Крим. Представник президента України в Криму Антон Кориневич у відповідь заявив, що Україна не має наміру поновлювати подавання води до Криму до деокупації півострова.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що постачання прісної води з материкової частини України в окупований Крим можливі тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові.

30 грудня російський "очільник" анексованого півострова Сергій Аксьонов заявив, що опріснення води – єдиний гарантований вихід для вирішення проблеми водопостачання Криму, проте він стане можливим щонайменше за кілька років.