У Чорному морі сталася екологічна катастрофа: витік 100 тонн нафти – Асоціація реінтеграції Криму

Наслідки масштабного забруднення нафтою матимуть негативний вплив на всі екосистеми Чорного моря, зазначили в асоціації
Фото: arc.construction
Витік 100 тонн нафти стався 7 серпня в Чорне море біля Новоросійська (РФ) із термінала, який належить Каспійському трубопровідному консорціуму (CPC). Про це повідомила 17 серпня Асоціація реінтеграції Криму.

В організації зазначили, що акціонерами CPC є російське державне монопольне підприємство "Роснефть", казахстанське підприємство "КазМунайГаз" (19%), американська компанія Chevron (15%) та італійський концерн Eni (2%). Компанії Казахстану, США та Італії й компетентні органи цих країн було сповіщено про ситуацію.

В асоціації зазначили, що консорціум скоротив витрати на протидію забрудненню у 2019–2020 роках і зараз у CPC немає спеціальних суден для протидії витокам нафти в Чорному морі.

"11 серпня ця нафтова пляма перемістилася до берегів міста Анапа... Оскільки природа чорноморських течій є прогнозованою, незабаром ця нафтова пляма опиниться біля берегів Кримського півострова з його унікальними підводними екологічними системами, включаючи Опуцький заповідник на південному узбережжі Керченського півострова... Наслідки цього масштабного забруднення нафтою матимуть негативний вплив на всі екосистеми Чорного моря", – повідомляють на сайті асоціації.

Асоціація 16 серпня надіслала звернення до міжурядових і незалежних організацій у зв'язку з інцидентом. Європейське агентство довкілля повідомило, що почало розслідування щодо цього запиту.

Контекст:

9 серпня Каспійський трубопровідний консорціум повідомив про розлив нафти, який стався 7 серпня під час закачування її на танкер Minerva Symphony. У консорціумі оцінили площу забруднення всього у 200 м&³2;. У компанії стверджували, що розлив ліквідували, і "станом на ранок 8 серпня ситуацію було нормалізовано, вона не становила небезпеки для місцевого населення, флори й фауни Чорного моря".

Однак Інститут космічних досліджень (ІКД) Російської академії наук, проаналізувавши супутникові знімки, повідомив, що станом на вечір 8 серпня площа плями перевищила 85 км&³2;. Пляму було витягнуто від берега у відкрите море на відстань 19 км.

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу про забруднення морського середовища (ч. 1 ст. 252 Кримінального кодексу РФ).

Це не перша аналогічна катастрофа в Росії за останній час, зазначає "Немецкая волна". У травні на Карамовському родовищі АТ "Газпромнефть-Ноябрьскнефтегаз" у Ямало-Ненецькому автономному окрузі нафтовмісна рідина розлилася на площі 15 тис. м&³2;.

У 2020 році випадки розливу нафтопродуктів виявили в кількох регіонах Росії. Одним із найрезонансніших інцидентів була велика аварія на ТЕЦ-3 у Норильську наприкінці травня, її назвали найбільшою екологічною катастрофою Заполяр'я.