У Криму закрили пляжі в постраждалих від циклону містах

Пляж Ялти після повені
Фото: Янина Павленко / Facebook
Росспоживнагляд розпорядився зупинити використання пляжів на постраждалих від негоди територіях анексованого Криму і Севастополя. Про це повідомила пресслужба відомства 21 червня.

Рішення про закриття пляжів ухвалили "у зв'язку з погіршенням якості морської води".

Повідомляють, що у зв'язку з наслідками злив вживають заходів для запобігання спалаху гострих кишкових інфекцій, таких як вірусний гепатит А і дизентерія.

"Організовано повний комплекс санітарних та протиепідемічних заходів. Проводять контроль за умовами проживання і харчування в пунктах тимчасового розміщення евакуйованих жителів", – ідеться в повідомленні.

Крім того, посилено перевірки якості питної води в постраждалих районах та у тимчасових пунктах розміщення постраждалих. Проби води досліджують що дві години.

Зазначають, що станом на ранок 21 червня "санітарно-епідеміологічна ситуація стабільна", проб питної води і харчових продуктів, які не відповідають обов'язковим вимогам, не виявили.

Контекст:

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

У Криму 17– 18 червня були зливи. В Ялті за день випало три місячні норми опадів, річки вийшли з берегів. За даними окупаційної влади, внаслідок стихії загинула одна людина, восьмеро постраждали, ще одна людина зникла безвісти.

Стихія зачепила Феодосію, Кіровський район Криму, затопило Керч. У постраждалих районах оголошено режим надзвичайної ситуації.