У Криму затримали понад 30 людей, вони прийшли підтримати політв'язнів – правозахисники
Було затримано активістів, які прийшли в Сімферополі до "Кримського гарнізонного військового суду" підтримати фігурантів третьої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір", щодо яких сьогодні було ухвалено вирок у РФ.
Людей заштовхали в автобуси та забрали до поліції, зазначили правозахисники.
Силовики не пояснили людям затримання, уточнила у Facebook "Кримська солідарність".
"В автозак у Сімферополі завели двох журналістів "Кримської солідарності", які знімали. Поліцейські чітко чули, що чоловіки є представниками ЗМІ. Жодних обвинувачень їм висунуто не було. Вони мають посвідчення та редакційне завдання", – зазначили в пості.
Кореспондентів "Кримської солідарності" Енвера Алімова та Сейрана Максудова згодом відпустили з відділення поліції.
"У затриманих кримських татар у Київському районному відділі поліції забрали телефони, попросивши скласти їх в одному місці. Крім того, від них вимагають дати зразки слини та пропонують дихати у трубку для алкогольного огляду", – розповіли представники громадської організації.
Контекст:
29 жовтня Південний окружний військовий суд у Ростові-на Дону ухвалив вирок щодо кримських татар, обвинувативши їх у терористичній діяльності. На чотирьох строк позбавлення волі становить 56 років.
"Вражає нікчемність і надуманість "доказів", наведених російським обвинуваченням. Усі вони зводилися до показань двох таємних свідків ФСБ, які постійно плуталися у своїх свідченнях", – прокоментувала вирок українська омбудсменка Людмила Денісова.
11 березня 2020 року в Бахчисарайському районі російські силовики провели обшуки у представників кримськотатарського народу. Затримали Енвера Мустафаєва, Сейтумера та Османа Сейтумерових, Сулейманова та Сейтмеметова. Їх забрали до відділення ФСБ. Мустафаєва згодом відпустили. Усіх затриманих обвинувачують у діяльності "Хізб ут-Тахрір". Засновником осередку, на думку російських силовиків, був журналіст кримськотатарського телеканала ATR Сейтумер Сейтумеров, який із 2017 року не живе на півострові.
Після інциденту прокуратура АРК відкрила кримінальні провадження, а МЗС України висловило протест.