У Криму зобов'язали ФСВП виплатити колишньому в'язню Аметову компенсацію за катувальні умови в СІЗО
Аметов подав позов 16 жовтня 2020 року. У позові він написав про те, як після затримання у 2017 році його замість 48 годин тримали сім днів у камері ІТТ Бахчисарая розміром 8 м&³2;, без унітаза, вентиляції, питної та гарячої води, прогулянок і душу. У Сімферопольському СІЗО-1 йому доводилося спати по черзі із сусідами по камері – спальних місць на всіх не вистачало. В одній із камер не було шибок у вікнах, і в'язні прикривали їх матрацами. Скрізь – вогкість і цвіль.
Аметов назвав умови тримання катувальними. Він вимагав від ФСВП 521 тис. туб (197 тис. грн), але суд знизив суму. Адвокат збирається подавати апеляцію через незгоду із сумою компенсації.
Аналогічний позов Аметов подав до Європейського суду з прав людини.
Контекст:
23 листопада 2017 року російські силовики затримали в Сімферополі Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казіма Аметова і Руслана Трубача, їх обвинуватили у вимаганні. Громадянин Туреччини позичив $7 тис. у родичів ветеранки кримськотатарського національного руху, 82-річної кримської татарки Веджіє Кашки і відмовився їх повертати. Активісти втрутилися в конфлікт. Під час їхнього затримання Кашці стало зле, вона померла.
Усі затримані перебували під вартою. Чапуха 10 жовтня 2018 року відпустили під домашній арешт у зв'язку із критичним станом здоров'я.
У січні 2019 року адвокати Аметова, Чапуха і Дегерменджі заявляли про погіршення стану здоров'я своїх підзахисних. У квітні 2019 року "прокуратура" попросила для активістів умовні строки ув'язнення.
Трубача, Дегерменджі та Аметова "суд" 17 квітня 2019 року засудив до трьох років умовно з випробувальним строком три роки. Чапуху призначили покарання у вигляді трьох із половиною років умовно з випробувальним строком три роки.