У лютому в ЄС обговорять можливість уведення санкцій проти РФ через ситуацію в районі Криму – Reuters
Щонайменше шестеро членів ЄС ініціюють уведення нових санкцій через захоплення українських кораблів біля кримського узбережжя, повідомило агентство Reuters.
Європейський союз наступного тижня випустить демарш – офіційну дипломатичну ноту протесту через затримання Росією 24 українських моряків, а в лютому міністри закордонних справ країн ЄС обговорять питання введення нових санкцій проти Росії через протистояння з Україною біля узбережжя Криму. Про це 24 січня повідомило агентство Reuters із посиланням на джерела в дипломатичних колах.
За даними джерел агентства, до Литви, Швеції, Великобританії та Польщі, які давно зайняли жорстку позицію щодо Росії, приєдналися Данія та Словаччина.
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс сказав Reuters, що додаткові санкції необхідні, а альтернативна пропозиція врегулювати ситуацію в нормандському форматі є непродуктивною.
Дипломати припускають, що ЄС може розширити санкційний список додаванням прізвищ росіян, причетних до інциденту в Чорному морі.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає їх негайного звільнення.
Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ.
Президент України Петро Порошенко заявляв, що Київ веде активну роботу з формування "азовського" пакета санкцій щодо Росії за агресію в районі Керченської протоки.
Щодо Росії діють санкції ЄС, уведені через анексію Криму у 2014 році, а також обмежувальні заходи через дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету чи незалежності України.