У російській колонії політв'язень Інвер Бекіров переніс інсульт, його хочуть перевести в ШІЗО – Денісова

Бекірова російська влада засудила до 18 років позбавлення волі
Фото: Людмила Денісова / Facebook
У виправній колонії №2 міста Салават у російському Башкортостані погіршилося здоров'я у політв'язня з Криму Інвера Бекірова. Про це 27 липня поінформувала у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Український політв'язень Інвер Бекіров [...] переніс мікроінсульт. Як повідомив його адвокат, Інвер сам звернувся по допомогу до медсанчастини колонії, де згодом знепритомнів. Лікарі діагностували мікроінсульт. Попри критичний стан здоров'я ув'язненого, керівництво виправної установи планує перевести 58-річного чоловіка у штрафний ізолятор через надумані порушення правил внутрішнього розпорядку", – написала омбудсменка.

Вона зазначила, що "перебування в ШІЗО може закінчитися для Інвера Бекірова найгіршим".

"Звертаюся до уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно поновити порушені права Інвера Бекірова, зокрема забезпечити йому необхідну медичну допомогу, у тому числі госпіталізувати у стаціонар медзакладу, де провести кваліфіковане обстеження і подальше лікування", – заявила Денісова.

Вона закликала міжнародну спільноту продовжити тиск на Росію з вимогою негайно звільнити "всіх бранців Кремля".

Контекст:

Учасників ялтинського осередку "Хізб ут-Тахрір", зокрема Бекірова, було затримано в лютому – квітні 2016 року. 29 грудня 2017 року стало відомо, що чотирьох осіб із Бекіровим включно етапували із Сімферополя, з них знущалися у СІЗО Краснодара. Пізніше у РФ етапували інших затриманих.

12 листопада 2019 року Южний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Росія) засудив шістьох кримських татар у справі про участь у діяльності ялтинського осередку організації "Хізб ут-Тахрір". Інвер Бекіров дістав 18 років в'язниці, його обвинуватили в організації діяльності терористичної організації й у приготуванні до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою.

Пізніше Військовий апеляційний суд міста Власиха у Московській області залишив вирок чинним.

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо – кримських татар.

"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, яка закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною 2003 року, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено.

У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи і Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.