Україна має намір домагатися арешту російських літаків, які літають у Крим усупереч забороні

Серед порушників фігурує "Аэрофлот"
Фото: ЕРА

За злагодженої роботи українських державних органів через два–три місяці можуть з'явитися перші рішення про арешт активів російських авіакомпаній, які порушують заборону на польоти в окупований Крим.

Україна має намір активізувати роботу з російськими авіакомпаніями, які порушують заборону на польоти в окупований Крим, і домагатися арешту майна порушників за кордоном. Про це з посиланням на інформацію Державної авіаслужби України повідомляє "РБК-Україна".

Сьогодні за кожен рейс до Криму російським авіакомпаніям виписують по 136 тис. грн штрафу. Станом на 12 березня загальна сума штрафів становила 5,44 млрд грн.

Начальник юридичного управління Державіаслужби Віктор Авдєєв зазначив, що його відомство закуповує багато паперу, щоб "щотижня направляти близько 2 тисяч телеграм російським авіакомпаніям", готувати стільки ж протоколів про порушення і стільки ж постанов про накладення штрафів.

За його інформацією, жодна російська компанія штрафів не оплачує.

"РБК-Україна" пише, що перемога НАК "Нафтогаз України" у Стокгольмському арбітражі "надихнула" і Державіаслужбу. Для арешту активів російських авіакомпаній за кордоном будуть використовувати заочне засудження топ-менеджерів і власників російських авіакомпаній.

"Україна, маючи на руках дані про те, що той чи інший літак того чи іншого російського авіаперевізника, побувавши, наприклад, учора в Криму, а сьогодні прилетівши, припустимо, у Варшаву, зможе за відповідними міжнародними каналами звернутися до правоохоронних органів Польщі з проханням про арешт цього літака", – заявив Авдєєв.

За його словами, за злагодженої роботи держорганів України перші рішення про арешт активів може бути винесено через два–три місяці.

"Але відразу це не буде стосуватися всіх 40 російських авіакомпаній", – зазначив Авдєєв.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

У жовтні 2015 року Україна і Росія офіційно перервали пряме авіасполучення. Умовою для зняття обмежень Україна називала припинення польотів у Крим російських авіакомпаній. Зараз дістатися з України в Росію та навпаки на літаку можна тільки через стикувальний аеропорт, найчастіше – в Мінську, Ризі, Стамбулі чи Кишиневі.

Серед порушників повітряного простору України фігурують компанії "Аэрофолот", "Уральские авиалинии", "Саратовские авиалинии", "ЮТэйр", "Россия", "Нордавиа", "Глобус", "Ред вингс", "Ямал", "Сибирь" та інші.