Україна запобігла блокаді Росією чорноморських портів – Мінінфраструктури

Минулої доби зафіксовано безперебійний трафік торговельних суден у Чорному морі, зазначили в Мінінфраструктури
Фото: Адміністрація Одеського морського порту / Facebook
Україні вдалося запобігти блокаді Росією портів у Чорному морі. Про це сьогодні, 15 лютого, повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України.

"Визначено коридор для безпечного заходу торгових суден в українські порти. Глибина підтверджена на рівні 1522,5 м", – ідеться у повідомленні.

У міністерстві повідомили, що спеціальні судна Держгідрографії у рекордні строки провели 450 км лінійної зйомки структури дна в районі Дністровської банки і дослідження "підтвердили безпечність для судноплавства морського коридору між західною межею району незаконних навчань РФ та Дністровською банкою".

"Завдяки спільним зусиллям та швидкому реагуванню ми не допустили блокування роботи чорноморських портів України. Визначений завдяки проведеному дослідженню коридор гарантує суднам безпечний прохід Одеською затокою. За минулу добу ми фіксували безперебійний трафік торгових суден. Більшість суден дотримувалися рекомендацій та використовували морський коридор, оминаючи зону незаконних військових навчань РФ", – заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Інформацію вже оголосили у прибережних попередженнях України, її опублікують у "Повідомленнях мореплавців".

"Із метою допомогти капітанам більш надійно прокладати маршрут судна з урахуванням осадки та маневрових характеристик, найближчим часом буде зроблена великомасштабна врізка на навігаційні карти з детальною інформацією щодо стану глибин у морському коридорі. Також визначено координати віртуальних засобів навігаційного обладнання для чіткого встановлення меж морського коридору", – поінформували у міністерстві.

Контекст:

8 лютого Росія почала біля кордонів з Україною сухопутні та морські маневри, зазначає "Русская служба BBC". Навчання відбуваються на 15 військових полігонах у восьми російських регіонах, в окупованих грузинських регіонах Абхазія та Південна Осетія та в окупованому Криму. "Інтерфакс" зазначав, що шість десантних кораблів Балтійського та Північного флотів РФ вирушили із Середземного моря до Чорного для участі в навчаннях.

9 лютого стало відомо, що Росія через ракетні та артилерійські стрільби перекриє значні частини акваторій Чорного та Азовського морів і не залишить можливості проходу торговельних суден.

Прессекретарка загону морської охорони Держприкордонслужби України Наталія Гуменюк наголосила, що перекриття окремих районів моря для військових навчань стало практикою. "Щодо Росії  це практика класичної гібридної війни, коли перекривають великі райони моря для проведення навчань або занять бойовою підготовкою", – сказала Гуменюк.

У командуванні Військово-морських сил Збройних сил України 10 лютого повідомили, що Росія оголосила райони Азовського та Чорного морів "небезпечними для плавання" на період із 13-го до 19 лютого "через навчання". "Військово-морські сили ЗСУ готові до розвитку будь-яких сценаріїв та провокацій, до захисту країни з морського напрямку", – додали у командуванні.

Міністр оборони України Олексій Резніков 10 лютого назвав перекриття акваторій Азовського та Чорного морів "для навчань" "тактикою повзучої окупації моря".

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.

10 лютого з'явилася інформація, що Росія повідомила Україну про скасування перекриття частини акваторії Азовського моря. 11 лютого Гуменюк підтвердила це повідомлення у коментарі "Укрінформу".

Україна звернулася до ООН у зв'язку з морськими діями Росії.

"Украерорух" через російські навчання рекомендував авіакомпаніям уникати польотів над відкритими водами Чорного моря із 14-го до 19 лютого.