"Узбережжя всіяне мертвими птахами". В окупованому Криму зафіксували масову загибель пернатих
У коментарі "РИА Новости" він уточнив, що 15 вересня про перших мертвих птахів почали повідомляти жителі села Солоного біля початку Арабатської стрілки. Наприкінці вересня науковці виїхали на місце для проведення інспекції.
"Узбережжя затоки Сиваш зараз усіяне мертвими птахами", – ідеться в сюжеті "Вести Крым", які опублікували відео з місця події.
На відрізку узбережжя вздовж Арабатського заказника внаслідок інспекції виявили не менше ніж 600 мертвих птахів, на ділянці від заказника до початку Арабатської стрілки – понад 900. Аналогічна ситуація – уздовж узбережжя Сиваша до села Соляного". Більшість загиблих птахів – це чорношийна поганка, але зустрічалися також пеганки, морські голубки, чомги, хохотухи та озерні чайки. Червонокнижних видів серед загиблих птахів немає.
Загалом, за підрахунками фахівців, загинуло приблизно 5–7 тис. особин чорношийної поганки, майже 250–300 особин пеганки, до 200 особин морського голубка.
Що могло викликати масову загибель, ще з'ясовують. У коментарі "Крыминформу" Прокопов перерахував версії – від навмисного отруєння до несприятливої екологічної ситуації, пов'язаної з можливим перевищенням вмісту ртуті в цьому районі. Найімовірнішою вчені вважають вірусну інфекцію, яка вражає нервову систему, причому специфічну для чорношийної поганки, оскільки живих представників цього виду виявити не вдалося, а представники інших видів загинули в меншій кількості.
Фахівцям також вдалося зняти на відео самку пеганки з очевидними ознаками хвороби: у пташки була втрата орієнтації у просторі, вона крутилася на місці, хитала головою. Такі симптоми свідчать про ураження центральної нервової системи, зазначив Прокопов.
Контекст:
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.