В окупованому Криму хочуть створити "реабілітаційний центр" для прихильників організації "Хізб ут-Тахрір"
"Реабілітаційний центр" для прихильників організації "Хізб ут-Тахрір" в окупованому Криму буде створено "для порятунку тих, хто потрапив у пастку екстремістської релігійної секти", заявив член комітету Держдуми РФ із питань релігії Руслан Бальбек. У багатьох країнах, зокрема в Україні, діяльність "Хізб ут-Тахрір" дозволено, у Росії у 2003 році цю організацію було визнано терористичною.
В анексованому Криму хочуть створити "реабілітаційний центр" для членів організації "Хізб ут-Тахрір". Про це заявив член комітету Держдуми РФ із питань релігії Руслан Бальбек, пише агентство "РИА Крым".
За його словами, такий центр буде створено при Духовному управлінні мусульман Криму (цей орган не погоджує своїх дій із Меджлісом кримськотатарського народу та підтримує окупантів. – "ГОРДОН"). Бальбек сказав, що "установу" буде призначено "для порятунку тих, хто потрапив у пастку екстремістської релігійної секти".
Бальбек заявив, що ДУМК разом із психологами почали розробляти "програму реабілітації".
На думку політика, "екстремізм і його вчення потрібно випалювати не тільки силою зброї, але й духовним перевихованням". Він заявив, що прихильників "Хізб ут-Тахрір", які після "реабілітації" офіційно відмовляться від ідей організації, потрібно звільняти від кримінальної відповідальності.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.
Як випливає зі звіту Кримської правозахисної групи, станом на лютий 2019 року у "справі кримських мусульман" було позбавлено волі 32 осіб. У березні на півострові у справі "Хізб ут-Тахрір" заарештували ще 24 людей.
МЗС України назвало затримання кримських татар політично мотивованим і закликало Росію відпустити їх.