Клімкін закликав Захід взаємодіяти з РФ із позиції сили, "а не з позиції умиротворення"
У п'яту річницю анексії Росією Криму міністр закордонних справ України Павло Клімкін нагадав міжнародній спільноті, що анексований РФ Крим перетворився на "правозахисну чорну діру", де жорстоко переслідують корінне кримськотатарське населення. За його словами, цьому сприяє відсутність уваги з боку інших країн.
Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін закликав світову спільноту посилити тиск на РФ. Про це він написав у колонці для видання The Washington Post із нагоди п'ятиріччя з дня анексії Криму Росією.
У статті під назвою "Минуло п'ять років, а Росія й досі окупує територію України" Клімкін нагадав, що вперше з 1940-х років європейська держава вирішила силою захопити територію у сусіда.
Зараз Крим перетворився на "правозахисну чорну діру", де жорстоко переслідують корінне кримськотатарське населення, чому сприяє брак міжнародної уваги, зазначив Клімкін.
За його словами, після анексії Криму недостатньо жорстка реакція міжнародної спільноти мала довгострокові наслідки не тільки для України, але і для всієї Європи.
Історія нагадує, що "умиротворення і слабкість перед обличчям агресії мають катастрофічні наслідки", додав Клімкін.
Він зазначив, що зараз основним пріоритетом є звільнення захоплених російськими силовиками в районі Керченської протоки 24 українських моряків, а також 70 українських політв'язнів.
Глава українського МЗС закликав міжнародну спільноту "визнати неминучу небезпеку слабкої відповіді на російську агресію". Він заявив, що якщо західні політики цінують демократію і верховенство закону, а також вірять, що заснована на правилах міжнародна система робить світ безпечнішим, то вони мають посилити тиск на Кремль.
За словами Клімкіна, "із Росією потрібно взаємодіяти з позиції сили, а не з позиції умиротворення".
Росія анексувала Крим навесні 2014 року за підсумками "референдуму", результати якого не визнають Україна і більшість країн світу.
Після анексії Криму почався збройний конфлікт на Донбасі між українськими урядовими силами з одного боку і бойовиками, підтримуваними Москвою, та російськими військами з іншого.
У зв'язку з анексією Криму і конфліктом на Донбасі Євросоюз, США, Канада та інші держави ввели економічні санкції проти РФ.