Заступник генсека НАТО візьме участь у Кримській платформі
Джоане перебуватиме в Києві з 23-го до 24 серпня. Він виступить на інавгураційній сесії і на панельній дискусії "Загрози Азово-Чорноморському регіону як виклик для міжнародної безпеки: консолідація зусиль та шляхи деокупації".
Заступник генсека НАТО 24 серпня візьме участь у святкуванні 30-річчя незалежності України. Він зустрінеться зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим, віцепрем'єром із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексієм Резніковим і секретарем Ради нацбезпеки України Олексієм Даніловим.
У Джоане також заплановано зустрічі з головою парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександром Мережком та заступницею голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардепкою від "Слуги народу" Мар'яною Безуглою.
Контекст:
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Планують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.
Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті 23 серпня. На ньому планують ухвалити документ із назвою "Кримська хартія", який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.
19 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що участь у саміті підтвердили 44 країни та організації. На рівні президентів і глав урядів буде представлено 13 країн, також буде президент Євроради Шарль Мішель. Кулеба заявив, що незалежно від рівня представництва, країни – учасники саміту стають засновниками Кримської платформи.
20 серпня участь у саміті підтвердила Ісландія, кількість учасників зросла до 45.
За даними "Європейської правди", на саміті будуть представники чотирьох континентів, це високий рівень представництва, але на заході не буде нікого з Африки і Південної Америки.
У міністерстві закордонних справ Росії назвали "нелегітимними" спроби України повернути окупований Росією Крим, зокрема за допомогою ініціативи "Кримська платформа".