Кінотеатр для однієї людини. Український режисер Бабенко створила VR-кінопроект про боротьбу з раком
Українська режисерка Наталія Бабенко зняла фільм Normal Day про боротьбу з раком, кінцівка якого змінюється залежно від реакції глядача.
У лісі під Києвом з'явився переносний VR-кінотеатр для одного глядача, де показують фільм української режисерки Наталії Бабенко Normal Day.
Як зазначає УНІАН, кінотеатр розташований за 20 хвилин їзди від міста, за селом Хлепча. Це намет, у якому у VR-окулярах можна подивитися фільм про один день із життя актриси, танцівниці Тетяни Кот. Вона перенесла подвійну мастектомію (хірургічну операцію з видалення двох молочних залоз) і далі бореться з раком грудей.
"Радіо Свобода" пише, що намет змінюється в момент, коли людина взаємодіє з VR-окулярами. У фільму є кілька кінцівок.
"Наприкінці стрічки головна героїня простягає руку і кличе йти за нею. У цей момент глядач бере за руку модератора. Від характеру дотику, його інтенсивності залежить, як далі розвиватиметься сюжет", – ідеться в матеріалі.
Бабенко зазначає, що це нова технологія. Творці проекту сподіваються, що її придбають компанії, які безпосередньо займаються віртуальною реальністю, наприклад Facebook чи Google.
"Як працює ця технологія? Вона прошивається безпосередньо в апарат віртуальної реальності: це можуть бути Oculus Rift чи будь-які інші віртуальні окуляри. Одягаючи їх, глядач стає частиною електричного струму, агентом, через якого кондуктивно проводиться сигнал. А через дотик до іншої людині дає комп'ютеру сигнал", – розповіла режисерка.
"Радіо Свобода" пише, що фільм коштував $10 тис.
Співавторами проекту є Алексія Кріякопулос, Ааюшман Пандей і Рубін Хуанг, зазначає "BBC Україна".