Рибчинський: Українську мову не треба нав'язувати. Треба просто, щоб люди, які мають стосунок до української, заробляли більше, ніж інші G

Рибчинський: Українська мова, на мою думку, красивіша, ніж російська чи інші мови. Хіба мати нав'язує красуню-дочку комусь у дружини?
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Поет і драматург Юрій Рибчинський заявив в інтерв'ю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, що в Україні потрібно зробити все для того, щоб були гарні українські журнали, гарні газети, гарні телевізійні фільми, пісні.

Український поет, драматург, народний артист України Юрій Рибчинський заявив в авторській програмі головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна", що українську мову не потрібно нав'язувати, треба йти тільки шляхом преференцій, а не заборон.

"Потрібно зробити все для того, щоб були гарні українські журнали, гарні газети, гарні телевізійні фільми, пісні. І головне, щоб люди, які мають стосунок до української культури, української мови, заробляли більше, ніж ті, хто не має", – сказав Рибчинський.

На думку поета, українська мова красивіша, ніж російська чи інші мови. "Хіба мати нав'язує красуню-дочку комусь у дружини?", – уточнив Рибчинський.

Він наголосив на необхідності створення дорожньої карти про преференції українській культурі та українській мові.

"Щоб вирішити проблему (а вона накопичувалася як мінімум 300 років), потрібно точно знати, яка кількість населення розмовляє українською мовою... Яка кількість розмовляє і російською, й українською, яка кількість розмовляє російською, але розуміє українську, яка кількість розмовляє російською і не розуміє української. Усе це – наші громадяни. А є ще вікова складова: до 20–30 років вирішити все, що пов'язане з пам'яттю, набагато легше. Для кожної категорії повинна бути своя дорожня карта. Держава має створити курси... загалом, зробити все, щоб вирішити проблему", – уважає Рибчинський.

Водночас він підкреслив, що "вороги України можуть дуже добре говорити українською мовою". "Не можна називати ворогом України за мовною ознакою. Це смішно", – резюмував драматург.

Рибчинський: Тимошенко можуть убити і приписати це команді Порошенка. А може, навпаки, буде замах на президента. Читайте повний текст інтерв'ю

4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. У другому читанні проект закону ще не розглядали. 

Із 2012 року в Україні діяв закон "Про засади державної мовної політики", авторами якого були нардепи Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов. Документ передбачав, зокрема, можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Противники закону підкреслювали, що документ посилював позиції російської мови у східних регіонах країни. 28 лютого 2018 року Конституційний Суд України постановив, що ухвалення закону Колесніченка – Ківалова не відповідало процедурі розгляду законопроектів Верховною Радою.