"Нехай тепер знімають піратський фільм". Син Стуса заявив, що не надасть авторських прав знімальній групі фільму про батька G

Стус: Скандал навколо фільму мене абсолютно не цікавить
Скріншот: СТУС / Художній фільм про Василя Стуса / Facebook

Син українського дисидента і поета Василя Стуса Дмитро в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що відмовився брати участь у роботі над фільмом про свого батька.

Син українського дисидента і поета Василя Стуса Дмитро в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що не надасть авторських прав знімальній групі фільму "Стус".

"Я не в курсі останніх подій, тому що українське телебачення не дивлюся й у Facebook не сиджу. Приблизно рік тому до мене звернулися з Держкіно і попросили, щоб я зустрівся з людьми, які хочуть знімати фільм про Василя Стуса. Я зустрівся, почитав сценарій і категорично відмовився брати будь-яку участь у цій роботі, навіть як консультант. Адже це кіно виходило зовсім не про Стуса. Там не було нічого, що мало би бути в такому фільмі. З людьми, які збиралися знімати цю стрічку, я розмовляв востаннє приблизно рік тому, якщо не більше. Відтоді жодних контактів із ними не було. І ця тема зі скандалом навколо фільму мене абсолютно не цікавить", – підкреслив співрозмовник.

Він зазначив, що не має наміру втручатися у розбіжності між знімальною групою і політиком Віктором Медведчуком, який був адвокатом його батька в судовому процесі.

"Те, що з фільму хотіли вирізати сцену суду над Стусом, – не моя проблема. Це проблема знімальної групи. І знову ж таки, якщо представники Медведчука зберуться судитися зі знімальною групою, то це не мої проблеми. Крім того, за час, що минув, про мене написали багато різного. І я вирішив, що авторських прав не дам. Тож нехай тепер знімають піратський фільм. Мені все одно", – резюмував Стус.

Василя Стуса 1980 року було засуджено до 10 років примусових робіт і п'яти років заслання за антирадянську діяльність. Адвокатом поета був нинішній український політик, лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук. У 1985 році поет помер у таборі. Прем'єру художнього фільму "Стус" заплановано на 2019 рік.

10 серпня актор і телеведучий Геннадій Попенко повідомив, що кастинг на роль Медведчука проводили, однак у підсумковій версії фільму такого персонажа немає.

"За словами учасників знімального процесу, продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука і сказали, що якщо вони хочуть зняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом", – заявив Попенко.

Виключення сцени суду над Стусом із фільму підтвердив продюсер картини.

Режисер картини Роман Бровко заявив, що з фільму вирізали 20–25 епізодів, зокрема – суду над поетом. За його словами, про це попросив син Стуса. Дмитро Стус сказав, що ні про що сценаристів не просив.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив 11 серпня, що доручив Міністерству культури та Держагентству з питань кіно обговорити з громадськістю фільм про поета Василя Стуса і не допустити перекручувань фактів у картині.

Знімальна група заявила, що сцену суду над поетом дознімуть найближчим часом.

Адвокат Медведчука Ігор Кириленко пригрозив через суд заборонити фільм про Стуса, якщо в ньому буде неправдива інформація про його клієнта.