Гребенщиков про бажання виступити у Криму та ОРДЛО: Ми не збираємося порушувати наявні і визнані всім світом кордони
У новій заяві, оприлюдненій компанією GAS Concert, російський музикант Борис Гребенщиков уточнив, що поважає закони, не збирається порушувати міжнародно визнані кордони держав і чекатиме, коли зможе донести свою музику тим людям, які хочуть його почути.
Російський музикант Борис Гребенщиков заявив, що не збирається порушувати наявні і визнані кордони, але чекає можливості принести свою музику людям. Так він прокоментував свої слова про бажання виступити на окупованих територіях Донбасу і в анексованому Криму. Заяву музиканта, яка є в розпорядженні ТСН, оприлюднила українська компанія GAS Concert, що співпрацює з Гребенщиковим.
"Друзі мої! Спробую сформулювати ще раз, для повного розуміння, про що саме йдеться. Ми не збираємося порушувати законів ні України, ні Росії, ні якихось іще загальновизнаних країн світової спільноти. Ми не збираємося порушувати наявні і визнані всім світом кордони. І ми визнаємо і поважаємо також і Будапештський меморандум 1993 року. Від початку цивілізації країни і народи досягають домовленостей, і нехтувати ці домовленості – означає розхитувати підвалини цивілізації. Ми не маємо наміру цього робити", – зазначив музикант.
Він додав, що всі люди мають право слухати ту музику, яку хочуть.
"А отже, розумні політики будь-якої країни, що піклуються про свій народ, здатні це визнати і винайти можливість донести музику до людей. Ось наша точка зору. Ми чекаємо можливості принести людям музику і сподіваємося, що така можливість буде", – ідеться в заяві Гребенщикова.
В інтерв'ю ТАСС, опублікованому 2 квітня, Гребенщиков заявив, що з великим задоволенням приїде у Крим, також готовий виступити в Донецьку і Луганську.
Заява музиканта спричинила резонанс та критику у соцмережах.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, зокрема Донецьк і Луганськ.