Інтерв'ю Гордона із зіркою фільму "В бій ідуть тільки "старики" Талашком. Де і коли дивитися
Сьогодні ввечері на YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийде інтерв'ю з радянським і українським актором Володимиром Талашком.
Як розповів "ГОРДОН" засновник видання Дмитро Гордон, бесіда тривала майже дві години. Трансляція програми розпочнеться о 18.00.
В інтерв'ю Талашко говорив про Донбас свого дитинства, воєнний конфлікт між Україною та Росією й відвідування госпіталю з пораненими бійцями АТО, про режисера Леоніда Бикова і зйомки фільму "В бій ідуть тільки "старики", про свої ролі в кіно, студію "Квартал 95" , закриття проросійських телеканалів в Україні, а також про російських діячів культури, які підтримують політику президента РФ Володимира Путіна.
"Мені хтось із розумних людей (а їх, слава богу, ще багато) сказав: "Ніколи не відповідай, коли тебе образили, сказали, що ти бандерівець... Нехай так і буде"... Тому, якщо стається трагедія, хтось [із російських артистів або режисерів] помирає, я пишу слова подяки за те, що працювали, спілкувалися, вчилися. Я розумію [режисера Олега] Табакова. Йому треба було годувати театр. Він залежав від держави, від Путіна. А що змусило Васю Ланового? Що змусило його? Коли я почув, що Вася сказав, що Крим – їхній... Ну, я не знаю. Я, звичайно, реагую на якісь дні народження людей, яких я знаю, люблю і продовжую любити. Це не означає, що я їх застрелю або сприймаю як ворогів. Але те, що робить зараз Московія, Москва, те, що робить Путін... Я навіть не знаю, чого йому не вистачає", – сказав актор.
Талашко народився 1946 року у Волинській області, але незабаром сім’я переїхала на Донбас – у Макіївку Донецької області. Навчався в гірничому технікумі та Київському державному інституті театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого.
У 1960-х служив у Донецькому музично-драматичному театрі. Наприкінці 1960-х почав зніматися в кіно. Популярність йому принесла роль старшого лейтенанта Сергія Скворцова у фільмі "В бій ідуть тільки "старики". Загалом знявся приблизно в 50 фільмах, серед найвідоміших – "В бій ідуть тільки "старики", "Як гартувалася сталь", "Капітан Немо", "Народжена революцією", "Балада про доблесного лицаря Айвенго".
У 2002 році здобув звання народного артиста України.
Зараз викладає в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.