Інтерв'ю Гордона з російським режисером Смирновим. Де і коли дивитися
Інтерв'ю журналіста Дмитра Гордона з російським кінорежисером, актором, драматургом, народним артистом Російської Федерації Андрієм Смирновим розпочнеться о 18.00 на YouTube-каналі "В гостях у Гордона".
Сьогодні ввечері на YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийде інтерв'ю з російським кінорежисером, актором, драматургом, народним артистом Російської Федерації Андрієм Смирновим.
Як повідомив журналіст Дмитро Гордон виданню "ГОРДОН", бесіда тривала майже півтори години. Трансляція програми розпочнеться о 18.00.
Під час інтерв'ю Смирнов говорив про Другу світову війну і про те, що думає про колишнього керівника СРСР Йосипа Сталіна, про свої фільми й про те, чому 30 років не знімав кіно, роздумував, чим відрізняється робота над фільмами за радянських часів і зараз, а також відповів на запитання про свою громадянську позицію і про те, чому його батько брав участь у цькуванні російського поета Бориса Пастернака.
"Цькування Пастернака – найболючіша точка в історії нашої сім'ї та у свідомості мого молодшого брата Костянтина, телевізійного продюсера. У моїй теж, звичайно. Річ у тім, що, коли вийшов "Доктор Живаго" і Борис Леонідович здобув Нобелівську премію, мій батько був першим секретарем московського відділення Спілки письменників. Зрозуміло: він у цьому брав участь, він робив доповідь на тому засіданні, де Пастернака виключали зі Спілки письменників. Пастернак на засідання не прийшов. Він почав хворіти – на нього так подіяла ця кампанія ненависті та цькування! Дивовижно. Він же за два роки помер. Думаю, що це, звичайно, відіграло велику роль у стані його здоров'я", – сказав режисер.
Андрій Смирнов народився 1941 року в Москві. Його батько – письменник Сергій Смирнов, автор книжки "Брестська фортеця", лауреат Ленінської премії. У 1962 році закінчив режисерський факультет Всеросійського державного інституту кінематографії.
Як режисер дебютував 1964 року з фільмом "П'ядь землі". Широка популярність до Смирнова прийшла з картиною "Білоруський вокзал", яка вийшла 1971 року. У 1974 році він зняв фільм "Осінь", а 1979-го, після виходу картини "Вірою і правдою", режисер вирішив піти з кіно. Причиною тому стала критика і невдоволення своєю роботою. За словами режисера, стрічку було "жахливо пошкоджено цензурою".
Після цього Смирнов працював переважно сценаристом і драматургом, а також знімався в кіно. Серед його найпомітніших кіноролей – робота у фільмах "Чернов/Chernov" (1990) Сергія Урського, "Щоденник його дружини" (2000) Олексія Учителя, "Батьки і діти" (2008) Авдотьї Смирнової та "Олена" ( 2011) Андрія Звягінцева.
Через понад 30 років, 2011 року, Смирнов повернувся в кіновиробництво – на екрани вийшов його фільм "Жила-була одна баба". Стрічка виграла в кількох номінаціях російської кінопремії "Ніка", зокрема як найкращий ігровий фільм. У 2019 році Смирнов випустив свій шостий повнометражний фільм "Француз".
У 1988–1990 роках Смирнов був першим секретарем правління Союзу кінематографістів СРСР. Зараз є членом громадської організації російських кінематографістів "Кіносоюз".
Смирнов виступає з критикою російської влади. У 2014 році він підписав лист "КіноСоюзу" проти розгорнутої у РФ "безпрецедентної антиукраїнської кампанії" та російської воєнної інтервенції в Україну, а також виступив проти анексії Криму Росією.
Був двічі одруженим: перша дружина – актриса Наталія Рудна, нинішня дружина – актриса Олена Пруднікова. Є четверо дітей. Донька Авдотья (Дуня) Смирнова – відома російська телеведуча, кінорежисерка, сценаристка. Її чоловік – колишній заступник глави уряду РФ, ексміністр фінансів Анатолій Чубайс.