Роднянський: Внутрішньо мені щось заважало набути російського громадянства
"Я керував телевізійними каналами, корпораціями, головним фестивалем у Росії. І неодноразово зіштовхувався з тим, що моє українське громадянство заважає. Мені про це навіть кілька разів говорили. До того ж 2002 року, коли я приїхав поєднувати керівництво "1+1" і СТС, це не дуже хвилювало когось. Щиро кажучи, було дуже багато українців у Москві, які керували гідними компаніями в різних сегментах", – каже він.
Проте згодом Роднянському дедалі частіше говорили навіть близькі друзі, що в нього можуть виникнути труднощі, якщо він не набуде російського громадянства. Продюсер зазначає, що йому було значно складніше дістати дозвіл на тимчасове проживання, ніж паспорт РФ.
"Мені внутрішньо щось заважало [набути російського громадянства]. Якось для себе я подумав: я українець, я опинився в Москві у справі – приїхав керувати компанією. Я не приїхав жити. Ба більше, коли я підписав договір на чотири роки, потім продовжив ще на чотири роки. І все – я збирався їхати назад. Спочатку навіть гадки міняти паспорт не було. А потім, коли ми збудували сімейний будинок і зажили життям і коли в моєму цьому соціальному міхурі – оточений друзями, тими, із ким спілкувався і робив фільми, – мені сподобалося, виявилося комфортним, я затримався внутрішньо. Я якось внутрішньо не хотів змінювати паспорт. Мені здавалося, що це значна поступка, якийсь вагомий компроміс", – розповів він.
Контекст:
Роднянський – продюсер десятків художніх фільмів і серіалів, серед яких "Схід-Захід", "Водій для Віри", "Дев'ята рота", "Олена", "Левіафан", "Нелюбов". Фільми, спродюсовані Роднянським, неодноразово здобували престижні кінопремії, зокрема на Каннському кінофестивалі. Чотири його фільми було номіновано на премію "Оскар".
Із 2002 року він жив у РФ, але після вторгнення в Україну Роднянський покинув Росію. Він першого ж дня засудив вторгнення і зараз викриває російську пропаганду в Instagram, де в нього понад 300 тис. підписників.