Медустановам України перерахували 244 млн грн для реалізації принципу "гроші йдуть за пацієнтом" – МОЗ

Фінансування стосується роботи сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів, зазначили в МОЗ
Фото: Міністерство охорони здоров'я України / Facebook

Найбільше медустанов, яким надано держфінансування в межах медреформи, розташовано в Київській, Вінницькій і Полтавській областях, зазначили в Міністерстві охорони здоров'я України.

13 липня комунальні і приватні медустанови, які уклали угоди з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) на реалізацію принципу "гроші йдуть за пацієнтом", отримали перші кошти на загальну суму 244 млн грн. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Мова йде про 152 установи у 21 області країни. Фінансування стосується роботи сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів.

За даними МОЗ, найбільше установ, яким надано державне фінансування, розташовано в Київській, Вінницькій і Полтавській областях. Найменше – у Луганській, Донецькій, Чернігівській та Сумській областях.

Найбільшу суму отримали центри первинної медичної допомоги в Оболонському (понад 6,3 млн грн), Дарницькому (понад 5,8 млн грн) та Солом'янському (майже 5,44 млн грн) районах Києва.

У міністерстві зазначили, що дев'ять медустанов, які уклали угоди з НСЗУ, отримають гроші після усунення виявлених недоліків. Вісім із них мають оновити ліцензї, одна – виправити помилки у документах.

Заклади, які не підписали угод із НСЗУ, отримають фінансування з медичної субвенції, підкреслили в МОЗ.

"У середньому тариф за обслуговування однієї людини за новою системою становить 550 грн, і це майже вдвічі більше, ніж за субвенцією", – ідеться в повідомленні.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про медичну реформу.

Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності і пологів.

28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко.

30 січня 2018 року закон набув чинності, повідомляли в Міністерстві охорони здоров'я.

Поки що імплементується лише первинна допомога.