Супрун розвіяла міф про безпечність тютюнового продукту iQOS
Учені зі Швейцарії з'ясували, що відсутність горіння в електронних сигаретах не захищає курця від шкідливих сполук у димі, ефекту нагрівання цілком достатньо для виділення отруйних речовин, заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Електронні сигарети не менш небезпечні, ніж звичайні тютюнові вироби, написала у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.
"Загалом за дев’ять останніх років (2008–2017) поширеність куріння в Україні скоротилася із 25,6% до 18,7%. Аналогічна тенденція спостерігається й у світі, що дає привід для оптимізму. Водночас виробники тютюнових виробів постійно винаходять різноманітні наукові та маркетингові технології, які могли б дозволити їм не зменшувати рівень продажів та прибутків. І одна з таких технологій – це “heat-not-burn”, або “нагрівання-не-горіння", – зазначила в.о. міністра.
Водночас, за словами Супрун, шкоди від нових технологій куріння не менше, ніж від звичайного куріння.
"Група швейцарських учених провела незалежне дослідження з метою з’ясувати, чи справді технологія “нагрівання-не-горіння” настільки краща за цигарки, як її позиціонують. Учені виявили, що відсутність горіння все одно не захищає від шкідливих сполук, які є в димі. Наприклад, різниця у вмісті деяких канцерогенів (таких як формальдегід та акролеїн) є співмірною. Ефекту нагрівання цілком достатньо для виділення шкідливих речовин, які труять організм людини так само, як це відбувається під час куріння звичайної сигарети", – написала вона.
Одна з найбільших проблем використання альтернативних тютюнових продуктів полягає в тому, що споживачі мають марні ілюзії щодо їхньої безпечності, а це заважає повному припиненню куріння, заявила Супрун.
Тютюнові вироби за технологією "heat-not-burn" під брендом iQOS в Україні виробляє "Філіп Морріс Інтернешнл".