У МОЗ України заявили, що недовіра до вакцин – "тренд" пострадянських країн
Радянська система охорони здоров'я нехтувала інтересами людини, вакцинації українці не довіряють, зазначають у Міністерстві охорони здоров'я України.
У пострадянських країнах високий рівень недовіри до вакцинації, заявили 13 серпня в Міністерстві охорони здоров'я України.
Відомство озвучило дані опитування, проведеного у 2018 році Wellcome Global Monitor у більше ніж 140 країнах світу, де опитали понад 140 тис. осіб.
"79% людей у світі погоджуються з твердженням, що вакцини безпечні. В Україні цей показник значно нижчий – лише 29%... Опитування показує, що така недовіра характерна для постсовєцьких країн – низький рівень довіри до вакцинації також характерний для Білорусі та Росії", – ідеться в повідомленні.
У МОЗ України стверджують, що радянська система "нехтувала інтересами людини" і сприяла недовірі до держави, зокрема до системи охорони здоров'я.
"Недовіра українців до вакцинації – результат десятиліть дезінформації з боку представників антивакцинаторських рухів. Фейкові новини та антивакцинальна пропаганда разом із дефіцитом вакцин у минулі роки підірвали довіру до програм імунізації. Унаслідок цього з'явилася велика група людей, які з різних причин не отримали необхідних щеплень, що створює високі ризики виникнення спалахів небезпечних інфекційних хвороб та є загрозою національній безпеці країни", – уважають у відомстві.
Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляла про велику кількість хворих на кір у Європі, водночас найбільше хворих було в Україні. У 2018 році в Європі від кору загинуло 72 людини, із них 16 – на території України. У ВООЗ підкреслили, що причиною спалаху кору в Україні є низький рівень вакцинації.