Голубовська: Ваш нежить і кашель цілком можуть виявитися COVID-19, з огляду на його зростання в багатьох країнах
Українська лікарка-інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка Ольга Голубовська попередила 14 липня в Telegram, що українці можуть не знати, що хворіють на COVID-19.
"Той респіраторний і катаральний синдром різного ступеня вираженості (від невеликого нежитю до сильного болю в горлі, кашлю), який може у вас виникнути зараз, цілком може бути COVID-19, з огляду на його зростання в багатьох країнах; зростає й госпіталізація, але в нас статистики немає, тому користуємося чужими даними", – написала вона.
Лікарка-інфекціоністка зазначила, що "різні тести можуть бути зараз негативними і спиратися лише на них не варто".
"Діагноз, як завжди, ставлять за сукупністю клініко-епідеміологічних даних. Часто тести стають позитивними на другий-четвертий день хвороби під час повторного їх використання. І нехай вас, друзі, не лякає висока температура, висока ШОЕ [швидкість осідання еритроцитів] в аналізах крові, підвищений СРБ [С-реактивний білок] і навіть рентгенологічні ознаки пневмонії – це все вияви хвороби, потрібен час", – пояснила Голубовська.
Вона рекомендувала "у жодному разі" не вживати антибіотики і гормони без показань, звернувши увагу, що "досі це велика проблема".
"Не забувайте, що основне – це противірусна терапія, особливо для груп ризику, і в нас є вже паксловід у вільному доступі в аптеках, чомусь про це ніхто не знає. Не можу не написати про ситуацію, дуже багато звернень, хвилювань тощо. Бережіть себе і пам'ятайте, друзі, що це вже не та проблема, яка має вас турбувати", – написала Голубовська.
Контекст:
У травні Міністерство охорони здоров'я України повідомляло, що на ГРВІ, грип і COVID-19 протягом епідсезону 2023–2024 років захворіло понад 4,7 млн українців, і це на 38% менше від епідемічного порогу, розрахованого для України.
"За результатами секвенування в Національній референс-лабораторії, в Україні циркулює 36 різних типів коронавірусу – усі навколо субваріанта "Омікрон". За перебігом захворювання штам "Омікрон" переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба і не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей із патологіями, хронічними захворюваннями й ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям із групи ризику рекомендована вакцинація", – пояснювали в МОЗ.