Як Фонд Ріната Ахметова допомагає медицині країни готуватися до другої хвилі коронавірусу
Фонд Ріната Ахметова запустив проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні", який став частиною великої програми "Рінат Ахметов – Порятунок життів".
Коронавірус часто порівнюють з іспанським грипом, який охопив світ 100 років тому. У вірусу, від якого загинуло до 50 мільйонів людей, було три хвилі, найсильнішою виявилася друга. Вірус постійно мутував і ставав сильнішим.
Головна проблема коронавірусу COVID-19 – ускладнення, які блокують дихання. Сучасні апарати ШВЛ здатні рятувати найтяжчих пацієнтів, але багато державних лікарень забезпечено тільки апаратами, виробленими в минулому столітті. Щоб змінити ситуацію, Фонд Ріната Ахметова запустив проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні", який став частиною великої програми "Рінат Ахметов – Порятунок життів".
У межах проєкту було закуплено й передано лікарям експрестести для встановлення коронавірусу, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатори ПЛР. І звісно, апарати штучної вентиляції легенів.
"Саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше. Тому Фонд Ріната Ахметова закупив для державних лікарень 204 апарати ШВЛ високого класу. Таке сучасне обладнання дає змогу надавати допомогу пацієнтам із тяжкими ускладненнями від коронавірусу. Проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні" стартував ще в березні. Протягом пів року в опорні державні лікарні від Фонду Ріната Ахметова надійшло 106 суперсучасних апаратів ШВЛ", – сказала Наталія Ємченко, членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.
Апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже рятують життя хворих у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській і Харківській областях, а також у Києві.
"Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за надану можливість працювати з новим, сучасним обладнанням. Надаючи допомогу хворим коронавірусів, ми відчули, наскільки наша матеріально-технічна база й апарати ШВЛ потребують оновлення. І надходження сучасних апаратів високого класу допоможе нашим медикам вирішити багато проблем, підвищити ефективність лікування і боротьби з цією хворобою", – говорить Ірина Пирогова, директорка Харківського обласного клінічного диспансеру радіаційного захисту населення.
Заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк зазначає: "Тільки голими руками і професіоналізмом лікарів епідемію не здолати. Тому дуже позитивно, що Фонд Ріната Ахметова допомагає. Завдяки його обладнанню медики озброєні для боротьби з бідою. І це обладнання працюватиме, допомагатиме людям і надалі".
Генеральна директорка КНП "Старобільське районне територіальне медичне об'єднання" Галина Горбаченко впевнена, що обладнання дуже стане в нагоді медикам уже найближчим часом: "Тепер ми повністю готові до роботи, до другої хвилі. Ця допомога сприятиме нам у нашій діяльності. Ми вдячні за підтримку".
Лікар-анестезіолог Львівського обласного госпіталю ветеранів воєн і репресованих імені Юрія Липи Орест Шутер зазначив, що апарати ШВЛ Фонду – це високотехнологічне обладнання: "Вони дуже допомагають у боротьбі з ускладненнями, які дає коронавірус. Це саме та апаратура, яка дає важкохворим пацієнтам шанс на одужання".
Проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні" просто зараз змінює загальний рівень надання медичної допомоги у країні. Робота триває. До передання медикам готують іще 98 сучасних апаратів ШВЛ.
Цікаві факти про апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова:
- Передані апарати ШВЛ – одні з найсучасніших у світі. Такі апарати будуть актуальними навіть за п'ять років і необхідними для надання допомоги у випадку різних захворювань.
- Серед переваг сучасних апаратів ШВЛ – наявність запасних частин каналу видиху пацієнта. Це дає змогу один апарат використовувати дуже швидко для надання допомоги наступному пацієнту. І не витрачати добу або більше на його дезінфекцію.
- Апарати ШВЛ мають повний потенціал для проведення респіраторної підтримки пацієнта: від неінвазивної до інвазивної. Водночас її можна надавати як діткам вагою від 2 кг, так і дорослим вагою до 250 кг, тобто з надмірною масою тіла.
- Наявність традиційний та інтелектуальний режими вентиляції легенів. Зокрема, такий апарат ШВЛ підлаштовують під пацієнта, він аналізує його стан і вибирає найоптимальніший рівень подання кисню.
- Перед введенням апарату в експлуатацію представники виробника навчають медиків роботи з технікою світового рівня.
200 апаратів ШВЛ – ще один масштабний проєкт фонду, покликаний підвищити рівень екстреної допомоги в Україні. Раніше за особистим рішенням Ріната Ахметова було реалізовано проєкт "200 "швидких" для України". Тоді протягом рекордно коротких пів року в державні медустанови в усіх регіонах надійшло 200 спецавтомобілів зі найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато з цих "швидких" долучені до боротьби з епідемією в усіх областях.