Навіщо потрібен рієлтор під час купівлі чи продажу квартири? Актуально

Перед початком співпраці з рієлтором або агентством треба ознайомитися з досвідом роботи, наявністю сертифікатів, а також дізнатися про успішно закриті угоди
Фото: depositphotos.com
Роль рієлтора полягає у знятті багатьох проблем під час продажу із власника квартири. Професійний рієлтор самостійно ухвалює більшість рішень, спираючись на побажання замовника. Власник нерухомості заощаджує значну частину часу та фізичних ресурсів на зустрічах із потенційними покупцями, а також швидко дістає велику кількість відгуків на оголошення про продаж.

Коли рекомендовано скористатися послугами рієлтора, розкажуть експерти з агентства нерухомості 1Realty.ua. Наприклад, звертатися до рієлтора не обов'язково, якщо ви маєте у своєму розпорядженні велику кількість вільного часу, а також навички у продажу об'єктів нерухомості – ви можете заощадити гроші, які спеціаліст візьме собі як відсоток від продажу.

У яких ситуаціях потрібно звернутися до рієлтора?

Є безліч причин, які спонукають людей звертатися до рієлторів по професійні консультації та добір нерухомості для придбання, а також для пошуку покупців. Головна причина – бажання заощадити свій час на організаційних питаннях і дістати саме той результат, який необхідний у найкоротші терміни. Проте є й низка інших другорядних випадків, коли розумно звернутися до агентства нерухомості.

Один із неочевидних приводів – це іпотечне кредитування: у разі звернення до професійного рієлторського агентства клієнт, окрім зняття "головного болю", пов'язаного зі збиранням величезної кількості документів, може отримати вигіднішу іпотечну ставку завдяки співпраці таких організацій із деякими банками.

Також люди часто звертаються до рієлторів у разі необхідного термінового переїзду до іншого міста. За таких обставин необхідно у стислий термін продати стару квартиру і придбати нову. Рієлтори спеціалізуються на таких завданнях, тому вони легко виконають поставлене завдання.

Від чого залежить ціна послуг рієлтора?

Однозначної відповіді це запитання немає, кожен рієлтор або агентство встановлює свій відсоток комісії від угоди. Зазвичай ціни не надто відрізняються в різних фахівців, а тримаються в межах 1–5% від ціни об'єкта. На відсоток, який рієлтор бере собі за надані послуги, можуть впливати такі чинники, як: розташування квартири, її ринкова вартість, ускладнення з документами та іншою юридичною стороною (тривалі судові позови, пайова власність, додаткова робота з держструктурами) тощо.

Плюси співпраці з рієлтором

Складно оцінити весь спектр переваг, які матиме клієнт у разі звернення до експерта з купівлі та продажу нерухомості, він не обмежується практично нічим і залежить від потреб самого клієнта.

Загальний перелік плюсів звернення до рієлтора:

  • швидкий та ефективний пошук покупця на об'єкт чи квартири для придбання;
  • повний супровід клієнта та будь-які консультації на всіх етапах угоди;
  • перевірка об'єкта щодо наявності будь-яких проблем;
  • складання коректного договору купівлі-продажу без вад;
  • заощадження великої кількості часу та сил клієнта.

А також низка інших переваг, пов'язаних із запитом клієнта. Також є відмінності й у разі звернення до агентства або самостійного рієлтора. У першому варіанті очевидним плюсом буде наявність великої бази об'єктів для придбання, а також клієнтів, які бажають придбати житло. У другому випадку зазвичай надають індивідуальніший підхід (що також може бути і в агентстві).

Із недоліків може бути лише один чинник – необхідність сплатити за послуги, що є додатковою статтею витрат. Але підсумкові плюси того варті.

Як зрозуміти, що рієлтор  професіонал?

Є кілька критеріїв визначення професіоналізму роботи рієлтора. Перед початком професіонал складе план маркетингових дій і погодить його із замовником, попереджаючи про ймовірні ризики кожного завдання. Перед початком співпраці варто ознайомитися з досвідом роботи, наявністю сертифікатів, а також дізнатися про успішно закриті угоди.