Спалах кору в Україні триває – МОЗ
З початку 2018 року від ускладнень кору померло семеро осіб: п'ятеро дітей і двоє дорослих, заявили в Міністерстві охорони здоров'я України.
В Україні триває спалах кору, незважаючи на зниження рівня захворюваності, повідомила 20 березня прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.
"З середини лютого спостерігалося поступове зменшення кількості нових випадків хвороби. Водночас спалах кору триває. За оперативними даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за 11-й тиждень 2018 року на кір захворіла 701 людина (260 дорослих та 441 дитина)", – ідеться в повідомленні.
Зазначають, що загалом протягом 11 тижнів 2018 року на кір захворіло 7752 людини – 2687 дорослих і 5065 дітей.
"Госпіталізовано 5352 людей. З початку року від ускладнень кору померло семеро осіб: п'ятеро дітей і двоє дорослих. Найбільше людей захворіли на кір в Івано-Франківській (1662), Закарпатській (1396), Одеській (1110), Чернівецькій (740), Львівській (656) областях. Найменша кількість випадків захворювання спостерігається у Луганській (4), Сумській (5), Харківській (9), Херсонській (13) областях", – додали в МОЗ.
У міністерстві підкреслюють, що тільки повсюдна вакцинація може зупинити спалах кору в країні.
27 лютого 2018 року директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Володимир Курпіта заявляв, що ситуація із захворюваністю на кір стабілізується.
Водночас 5 березня прес-служба департаменту охорони здоров'я Закарпатської обласної держадміністрації повідомляла, що протягом останнього тижня на Закарпатті зареєстровано 158 випадків кору, що на 7% більше, ніж попереднього.
13 березня в Міністерстві заявляли, що в Україні зменшується кількість нових випадків захворювання на кір.
Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання. Основні симптоми хвороби: висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація. Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хворий покинув приміщення. Дев'ять із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.
Це захворювання є однією з головних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно 30–40 млн дітей хворіють на кір, понад 800 тис. помирає від інфекції та її ускладнень. Єдиним дієвим способом профілактики кору є вакцинація.