У 2017 році не використали 60 млн грн із програми "Доступні ліки" – МОЗ
Заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик не вірить, що всі українські хворі отримали необхідні ліки, які належать їм за програмою "Доступні ліки".
У 2017 році за програмою "Доступні ліки" в державний бюджет повернули понад 60 млн грн. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик.
"Понад 60 млн у минулому році були повернені до бюджету. Їх не використали. Але я не вірю, що покрита повністю вся проблема і що всі хворі на серцево-судинні захворювання, на цукровий діабет другого типу і бронхіальну астму отримали ліки. Безумовно, що так воно не є", – сказав він.
Ілик зазначив, що за програмою "Доступні ліки" можна безкоштовно отримати 47 препаратів, а з доплатою – приблизно 150.
Із 1 квітня 2017 року в Україні було запущено програму реімбурсації щодо ціноутворення на ліки, яка передбачає, що пацієнти будуть оплачувати вартість аптечних препаратів для лікування бронхіальної астми, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань частково.
У липні 2017 року Міністерство охорони здоров'я опублікувало реєстр препаратів, які беруть участь у програмі "Доступні ліки". До нього увійшло 199 препаратів 43 виробників (21 виробник із країн Євросоюзу, 17 – з України, чотири – з Індії, один – з Ізраїлю).
За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, з 22 січня 2018 року в Україні діє новий список медпрепаратів у рамках програми "Доступні ліки": 239 медикаментів, з яких 47 є повністю безкоштовними для громадян.
Станом на 1 березня 2018 року у програмі взяло участь 7138 аптек.