Карантин у Києві обов'язковий для всіх установ, його дотримання будуть контролювати поліція й Держспоживслужба – КМДА
За порушення обмежувальних заходів, запроваджених у Києві через поширення коронавірусної інфекції, передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, повідомили в Київській міській держадміністрації. У поліції уточнили, що притягнути порушників до відповідальності можуть за ст. 325 Кримінального кодексу.
Рішення Київської міської державної адміністрації про введення обмежувальних заходів у столиці через поширення коронавірусної інфекції є обов'язковим для всіх установ незалежно від форми власності.
Як передає кореспондент видання "ГОРДОН", про це на пресконференції 11 березня розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
"За порушення буде адміністративна або кримінальна відповідальність, контролювати будуть поліція і Держпродспоживслужба", – сказав він.
У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" начальник Головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко підтвердив, що поліція разом з органами влади реагуватиме на порушення обмежувальних заходів, запроваджених у Києві.
"Поліція Києва разом з органами влади реагуватиме на порушення впроваджених обмежувальних заходів з боку торговельних і розважальних центрів, кінотеатрів", – сказав Крищенко.
Він уточнив, що насамперед ідеться про "профілактичну, роз'яснювальну роботу", але порушників можуть також притягнути до адміністративної відповідальності або ж відкликати у них дозвільні документи.
Жодних додаткових завдань у контексті введених обмежувальних заходів на поліцію Києва поки не покладають, підкреслив Крищенко.
Виданню LB.ua у пресслужбі поліції Києва розповіли, що притягнути порушників до відповідальності можна, наприклад, за ст. 325 Кримінального кодексу (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).
Санкція статті передбачає штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн), або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років. Ті самі дії, які призвели до смерті людей або до інших тяжких наслідків, карають позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
Обмежувальні заходи в Києві діятимуть із 12-го до 31 березня. Столична влада вирішила зупинити в місті навчальний процес у навчальних закладах усіх форм власності, заборонити масові заходи за участю понад 60 осіб, обмежити проведення спортивних заходів, тимчасово закрити кінотеатри, театри, музеї, розважальні центри й розважальні зони в шопінг-молах.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє хворобу COVID-19, медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого у ВООЗ не відкинули, що вірус може призвести до пандемії, а 9 березня назвали її реальною.
Станом на початок доби 11 березня в Китаї від коронавірусу померло 3158 осіб, кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом зросла до 80 778. За даними ВООЗ, станом на 10 березня за межами Китаю зареєстровано 32 778 випадків інфікування у 109 країнах, 872 людини померли.
В Україні зафіксовано один випадок зараження. Ще у 41 пацієнта захворювання не підтвердили, один зразок на стадії дослідження, повідомили у пресслужбі МОЗ 11 березня.