Розкрадання газу загрожує безпеці життя людей Актуально

У "Київоблгазі" закликали повідомляти про незаконні дії з природним газом
Фото: pixabay.com

У Київській області майже 8 тис. підприємств. Починаючи з 2016 року виявлено понад 1,3 тис. втручань у роботу лічильників газу. За статистикою, це кожне сьоме підприємство.

Розкрадання газу загрожує безпеці життя людей та їхньому здоров'ю. Якщо у 2016 році таких порушень було лише 62, то вже за рік ця цифра зросла майже вшестеро і почала постійно збільшуватися. На кінець 2019 року показник сягнув 1337 зафіксованих фактів.

З 2017 року відділ економічної безпеки "Київоблгазу" спільно з топменеджментом компанії розробив кардинально нову стратегію роботи з виявлення незаконних дій. У роботі було використано високотехнологічне обладнання і нове програмне забезпечення, яке дає змогу виявляти факти втручання в роботу промислових лічильників і незаконні врізання в систему газопостачання.

Порушення почастішали зі стрімким зростанням цін на природний газ. Власники підприємств у такий спосіб намагаються здешевити собівартість виробленої продукції.

"Поряд із боротьбою з незаконним відбиранням газу вживають заходів щодо убезпечення споживачів, зокрема і працівників зазначених підприємств, щоб керівництво такими діями не наражало їх і оточення на небезпеку", – зауважує директор із безпеки АТ "Київоблгаз" Ігор Мозоль.

Усі матеріали за фактами порушень передали у правоохоронні органи чи суд. За останні чотири роки шахраям було нараховано штрафів більше ніж на 37 млн грн. На сьогодні вже сплачено 22 млн грн. У випадках, коли підприємства не можуть сплатити штраф, це призводить до арешту і списання майна.

Якщо ви маєте інформацію про незаконні дії з природним газом, повідомляйте за телефонами 104 або 102.