Напливу пасажирів немає. У київському метро розповіли про перший день після відновлення роботи
У київське метро пускають людей без рукавичок, але носіння маски є обов'язковим, розповіла прессекретарка метро Києва Наталія Макогон.
Першого дня після відновлення роботи метро київською підземкою скористалася невелика кількість людей. Про це в коментарі "Українській правді" розповіла прессекретарка метро Києва Наталія Макогон.
"Справді, людей небагато. Тих звичних 1,5 млн, що ми бачили раніше в пік, зараз і близько немає. Ми це пояснюємо тим, що люди свідомо поставилися до закликів мера [Києва Віталія Кличка] та до закликів метро і дійсно наразі користуються транспортом лише за нагальної потреби. Це правильне рішення, і ми й надалі будемо закликати пасажирів, які ще можуть дотримуватися домашнього режиму, дотримуватися цього режиму", – повідомила вона.
За словами Макогон, поки в метро нанесено відповідну розмітку для дотримання соціальної дистанції, і пасажири дотримуються рекомендацій МОЗ. Вона також додала, що в метро пускають людей без рукавичок, оскільки захист рук є рекомендованим. Обов'язковим є лише захист обличчя – маска або респіратор.
Макогон також зазначила, що підземка їздить у звичайному режимі – в пікові години інтервал між поїздами 1 хвилина 30 секунд, міжпікові – 2–3 хвилини.
Станом на 13.00 у метро не зафіксували хворих пасажирів, але алгоритм їх виявлення, за словами Макогон, є: працівники метро, поліції або охорони підземки візуально оглядають пасажирів, якщо помітять людину з ознаками ГРВІ, то скерують її на вимірювання температури. Якщо вона нормальна, то дозволять їхати, якщо підвищена – скерують до сімейного лікаря.
На запитання, чи має зараз збитки метро через такий знижений пасажиропотік, Макогон сказала, що наразі йдеться не про збитки, а про недоотримання доходу.
25 травня після двомісячної перерви відновили роботу метрополітени Києва й Харкова. Київське метро відкрилося о 5.45. Пасажирів у метро пускають у масках або респіраторах, раніше в Київському метрополітені анонсували, що будуть обов'язковими й рукавички, але потім від цієї ідеї вирішили відмовитися.
Метро у трьох містах України зупинило роботу 17 березня через епідемію коронавірусу.
З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину. 20 травня Кабмін продовжив обмеження до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональній владі надали право послаблювати карантинні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.