Омелян: Розглядаємо можливість передачі Центрального залізничного вокзалу Києва в концесію
За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, Центральний залізничний вокзал Києва можуть передати в концесію місту або приватному інвестору.
Міністерство інфраструктури України розглядає можливість передання в концесію Центрального залізничного вокзалу Києва, написав у Facebook міністр Володимир Омелян.
Він розповів, що сьогодні проінспектував вокзал та прилеглу територію разом із мером Києва Віталієм Кличком, головою правління "Укрзалізниці" Євгеном Кравцовим і главою столичної поліції Андрієм Крищенком.
Омелян зазначив, що в середньому протягом доби з київського вокзалу вирушає понад 30 тис. пасажирів і стільки ж прибуває.
"Ще більше користуються київською електричкою, яка є на балансі міста. Тобто, за добу вокзал зустрічає і проводжає близько 100 тис. осіб. Зараз загальний стан вокзалу й особливо площі не відповідає почесному званню візитівки Києва. На жаль. Усі разом домовилися перетворити цей об'єкт на модерний, охайний, комфортний і безпечний громадський простір. За два тижні збираємося, аналізуємо пропозиції від Міністерства інфраструктури України, "Укрзалізниці", Національної поліції та мерії Києва. Торговельні майданчики, зали очікування, парковки – все це має бути приведено в порядок, в єдиному естетичному стилі. Окрема тема – боротьба з кишеньковими злодіями і загальна безпека пасажирів", – написав міністр.
Він додав, що в майбутньому вокзал можуть передати в концесію місту або приватному інвестору: "надалі розглядаємо можливість передачі вокзалу в концесію. Це може бути і муніципальна концесія, якщо місто буде мати гроші, може бути приватний інвестор".
Омелян також повідомив, що на вокзалі відремонтували ескалатор. За словами міністра, цього року ескалатор планують замінити на новий.
"Реформа, ознакою якої він є, запрацювала?" – додав міністр, апелюючи до Facebook-посту бізнесмена Іллі Кенігштейна, який в березні минулого року називав неробочий ескалатор на київському вокзалі символом українських реформ.
3 квітня 2018 року Верховна Рада України ухвалила за основу ініційований Мінекономрозвитку законопроект №8125 "Про концесії". Концесія передбачає, що держава передає наявні в її власності об'єкти в оренду приватному бізнесу для залучення приватних інвестицій і модернізації. Відповідно до законопроекту, термін концесії в Україні може становити від трьох до 50 років. Ініціаторами можуть бути органи державної влади, місцевого самоврядування, державні компанії, а також самі концесіонери (юридичні особи, яких вибирають на конкурсі).