У Києві планують перейменувати Олександрівську лікарню
У пояснювальній записці до проекту перейменування Олександрівської клінічної лікарні на Центральну клінічну лікарню йдеться, що російський імператор Олександр III до фінансування та будівництва лікарні не має жодного стосунку, а будували її на кошти, зібрані громадянами, а також на коштом київського купецтва.
У Київраді виступили за перейменування Олександрівської клінічної лікарні на Центральну клінічну лікарню. Відповідний проект опубліковано на сайті Київської міської ради.
На думку автора проекту, голови департаменту охорони здоров'я Валентини Гінзбург, "ухвалення такого рішення сприятиме демократизації українського суспільства, а також дозволить уникнути обурення територіальної громади Києва".
У пояснювальній записці до проекту йдеться, що російський імператор Олександр III до фінансування та будівництва лікарні не має жодного стосунку, а будували її на кошти, зібрані громадянами, а також на коштом київського купецтва.
Проект рішення наразі на розгляді двох комісій: постійної комісії Київської міськради з питань охорони здоров'я та соцзахисту і постійної комісії з питань власності. Потім проект мають затвердити депутати Київради на найближчій сесії.
У пояснювальній записці уточнюють, що ухвалення проекту рішення не потребує додаткового фінансування з місцевого бюджету.
У 2007 році Центральній міській лікарні, відомій як Жовтнева, у межах декомунізації повернули історичну назву – Олександрівська.
9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Вони забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня 2015 року закони підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня того самого року вони набули чинності. Згідно із законом, має бути перейменовано всі вулиці та населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також демонтовано пам'ятники тоталітарної епохи.