У Києві смердить димом через пожежі в Чорнобильській зоні. КМДА радить не відчиняти вікон і не виходити на вулицю
Причинами задимленості в Києві міськдержадміністрація назвала пожежі, що тривають у Чорнобильській зоні відчуження та Житомирській області.
Станом на вечір 16 квітня в Києві спостерігають задимленість, у повітрі зафіксовано продукти горіння. Про це повідомила пресслужба Київської міськдержадміністрації з посиланням на дані Управління КМДА із питань цивільного захисту.
"Причиною цього є пожежі в Житомирській області і Чорнобильській зоні відчуження, а також північно-західний вітер. Радіаційний фон у столиці – у межах норми", – зазначили в адміністрації.
Водночас КМДА радить жителям міста не відчиняти вікон, особливо вночі та рано вранці, і не виходити на вулицю.
Також КМДА рекомендує ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря, проводити вологе прибирання, поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря, а також пити більше рідини (до 2–3 л на день).
"Якщо у вас з'явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря", – ідеться в повідомленні.
Водночас Держслужба з надзвичайних ситуацій України вважає, що задимленість у столиці "не становить хімічної чи радіологічної загрози".
За інформацією ДСНС, серпанок і запах гару у столиці пояснюються спалюванням трави та сміття у Вишгородському, Іванківському районах та біля Ірпеня, а також пожежами в Житомирській області (за даними місцевого управління ДержНС, станом на вечір 16 квітня в регіоні зареєстровано 48 пожеж). Пожежі в Чорнобильській зоні як джерела диму ДСНС не називає.
Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження виникла 4 квітня і тривала 10 днів. За даними в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгора Фірсова, пожежа спалахнула через підпал трави (пізніше поліція затримала двох осіб, імовірно, причетних до підпалу).
15 квітня у ДСНС поінформували, що в зоні відчуження ще тліють пеньки, але відкритого вогню немає.