У Києво-Печерській лаврі до об'єднавчого собору планували провокацію – СБУ
Мешканець Києва за фінансової підтримки з Росії мав організувати акції протесту перед об'єднавчим собором у Києво-Печерській лаврі. У цьому йому мав допомогти намісник Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, заявив заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко.
Служба безпеки України задокументувала наміри організувати в Києві та інших регіонах провокації напередодні та під час проведення об'єднавчого собору і створення Української помісної православної церкви. Про це під час брифінгу заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"У листопаді цього року до жителя Києва, який неодноразово брав участь в акціях різновекторних політичних сил, звернулась особа на ім'я Юрій, яка відрекомендувалася активістом Антимайдану, що переховується в Москві, із пропозицією організувати в Києві акції протесту", – зазначив Кононенко.
За його словами, зустріч відбулася в Москві. Юрій запропонував киянину організувати акцію протесту в Києво-Печерській лаврі. На ці цілі чоловік одержав $5 тис.
Мешканець Києва мав "встановити контакт" зі священнослужителем на ім'я Павло.
Після повернення в Україну киянин звернувся у СБУ.
8 грудня чоловік зустрівся зі священиком – ним виявився намісник Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло.
Акцію було заплановано на 12.00 сьогоднішнього дня, однак її попередили правоохоронці.
"Головна версія, яку ми розглядаємо сьогодні, – скоєння злочину щодо осіб, яких планували залучити до цих акцій, а саме вчинення резонансних протиправних дій, пов'язаних із загибеллю і пораненнями простих громадян, додатково залученими до цього громадянами. Це мало стати підтвердженням попередніх "страшилок" про переслідування вірян Української православної церкви радикалами і захоплень святинь, а з іншого боку – могло поставити під загрозу проведення об'єднавчого собору", -- підкреслив заступник голови СБУ.
За його словами, митрополита Павла допитають у межах цієї справи.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано; з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему; йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Офіційний томос про автокефалію православної церкви в Україні вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП предстоятелю єдиної помісної церкви. Собор заплановано на 15 грудня.
Предстоятель УПЦ МП Онуфрій назвав об'єднавчий собор незаконними зборами, оскільки в ньому візьмуть участь "представники розкольницьких угруповань", і зазначив, що не благословляє духовенство УПЦ МП на участь у ньому. У Вселенському патріархаті відповіли, що собор все одно відбудеться 15 грудня.
15 жовтня Синод РПЦ розірвав євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом, 13 листопада таке саме рішення ухвалив Собор єпископів УПЦ МП.