В Олександрівській лікарні Києва двоє пацієнтів із COVID-19 перебувають у важкому стані – головлікарка
Головна лікарка Олександрівської лікарні в Києві Людмила Антоненко закликала українців дотримуватися золотої середини в поведінці – не "штурмувати" лікарень, маючи легкі симптоми захворювання, але й не займатися самолікуванням до важкого стану здоров'я.
В Олександрівській лікарні Києва, куди привозять хворих на коронавірусну хворобу COVID-19, дві людини перебувають у важкому стані. Про це 29 березня на своїй сторінці у Facebook повідомила головна лікарка медзакладу Людмила Антоненко.
"Ще один пацієнт на ЕКМО (Екстракорпоральна мембранна оксигенація – інвазивний метод насичення крові киснем у разі розвитку важкої гострої дихальної недостатності. – "ГОРДОН"). Поступив учора в украй важкому стані з вираженою дихальною недостатністю, COVID-19 позитивний, із двобічною тотальною пневмонією. Бригада фахівців працювала до 2.00. Було успішно підключено апаратуру. Почалася складна боротьба за життя. Зараз стан обох пацієнтів важкий, проте стабільний", – написала Антоненко.
Вона розповіла, що загалом у корпусі 54 пацієнти, з них із COVID-19 – 38 осіб, із підозрою на коронавірус – 14. В інфекційній реанімації перебуває четверо людей, із них двоє на ЕКМО. Ще двоє пацієнтів одужали, їх виписали з лікарні.
"Хочу звернутися до вас із проханням – у цей нелегкий для кожного період обрати золоту середину в поведінці. Адже частина пацієнтів готова штурмувати інфекційний корпус при температурі 37,0 без симптомів захворювання і вимагати постійної уваги лікарів, які зараз борються за життя дійсно важких пацієнтів, а інша крайність – пацієнти досиджуються вдома на самолікуванні до критичного стану. Так, ми вже стомлені, але бойовий дух присутній! Мій лікар-анестезіолог уночі писав: "Я своїх нестабільних важких пацієнтів не покидаю, тому залишаюся на другу добу"! Ось які у нас лікарі! Ми переможемо COVID-19 і розраховуємо на підтримку, повагу і розуміння кожного", – додала Антоненко.
Олександрівська лікарня зараз є базовою, у неї привозять практично всіх столичних пацієнтів із підозрою на коронавірус.
Станом на 10.00 30 березня в Україні зафіксовано 480 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 11 людей померли, шестеро одужали. У Києві зареєстровано 102 випадки.
Спалах COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.