За січень у Києві зафіксували понад 3 тис. звернень через домашнє насильство
Найбільше повідомлень про домашнє насильство надійшло в Дарницькому районі Києва – 305.
У січні цього року в Києві зафіксовано понад 3300 звернень стосовно домашнього насильства. Про це заявила заступниця голови Київської міської держадміністрації Марина Хонда, повідомляє 3 лютого пресслужба КМДА.
"Згідно зведеної інформації від поліції, районних соціальних служб та Київського міського центру з роботи з жінками, за минулий місяць зафіксовано 3336 звернень щодо домашнього насильства. Найбільше звернень надійшло у Дарницькому районі (305), найменше – у Печерському (18)", – зазначила Хонда.
Вона додала, що протягом цього періоду в Київський міський центр роботи з жінками надійшло 315 звернень стосовно домашнього насильства. Серед них від жінок надійшло 300, а від чоловіків – 15. Також у Києві зафіксовано 36 випадків домашнього насильства над дітьми. Шістьох кривдників примусили пройти корекційні програми.
Як повідомляє КМДА, у січні поліція зафіксувала 1689 звернень стосовно домашнього насильства, серед яких підтверджено 1171. Правоохоронці ухвалили 351 термінове розпорядження, що забороняє кривдникові наближатися до потерпілого або перебувати з ним в одному місці на термін до 10 діб. Також складено 479 протоколів щодо кривдників.
6 грудня 2017 року Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Закон набув чинності за рік після опублікування. Згідно із законом, особам, які вчинили домашнє насильство, можуть заборонити перебувати і проживати з потерпілим, наближатися до нього на певну відстань, телефонувати або контактувати через третіх осіб.
Домашнє насильство карають громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі до п'яти років, або позбавленням волі до двох років.
Перший вирок за домашнє насильство в Україні ухвалили 10 квітня 2019 року. Суд визнав винуватим 57-річного жителя Вознесенська Миколаївській області, який протягом кількох років бив свою матір.