Жителі Троєщини збирають підписи під петицією проти будівництва сміттєпереробного заводу
Землю під будівництво Київрада виділила у 2008 році, але жодних громадських слухань із цього приводу в Деснянському районі столиці не проводили, стверджують місцеві жителі.
Жителі Деснянського району Києва виступили проти будівництва сміттєпереробного заводу на Троєщині, повідомив у сюжеті телеканал "Еспресо".
"Ніяких громадських обговорень не проводилося. Почув я, що проводяться такі заходи, від знайомих. Підростають діти, і дихати, як кажуть, токсинами, я думаю, жодна нормальна людина не захоче", – заявив у коментарі журналістам житель Деснянського району Володимир Зайченко.
Відходи на завод збираються звозити з усього міста, і є ризик, що навколо може з'явитися також стихійне звалище, зазначила Лідія Козаченко.
"Ми не хочемо, щоб наш масив був забруднений, тим більше, що завод буде будуватися недалеко від мого дому теж, – сказала вона. – Може, за кілометри два, не більше, а може, і менше".
У Київській міській державній адміністрації запевнили, що будувати завод поруч із житловими кварталами не будуть.
"Це є неправдою, це є політичними спекуляціями, і я хотів би, щоб на це не звертали увагу. Вже далі будемо презентувати всі наші плани, що стосуються утилізації, і зробимо це відкрито", – заявив мер Києва Віталій Кличко.
Журналісти зазначають, що ніяких документальних підтверджень, що завод планують будувати в іншому місці, немає.
УНІАН пише, що землю під ці потреби Київрада виділила ще у 2008 році, але відтоді громадських слухань із цього питання в районі не проводили. Зараз, за даними агентства, жителі зібрали понад тисячу підписів під петицією проти будівництва.
Про будівництво сміттєпереробного заводу на початку червня заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляло 11 червня видання Gazeta.ua. Того ж дня на сайті міської адміністрації опублікували спростування – Пантелеєв заявив, що столична влада розробляє план управління відходами, але території біля ТЕЦ-6 на Троєщині серед потенційних майданчиків немає.
За даними сайта "Наш Київ", 21 червня в КМДА було підписано меморандум із французьким інвестором про будівництво, а в рекламному буклеті про розвиток міста на 2019–2021 роки ця локація вказана як місце потенційного розміщення заводу.