"Звичайний туман". У КМДА пояснили причини появи "смогу" в Києві
У Києві не зафіксовано перевищень норм чадного газу, заявив заступник начальника управління з питань цивільного захисту Київської міської державної адміністрації Олександр Савченко.
Так звана задимленість, яка накрила Київ, є звичайним туманом. Про це 21 жовтня заявив заступник начальника управління з питань цивільного захисту КМДА Олександр Савченко.
"Це більше не задимленість. Це так звана температурна інверсія, коли вдень повітря прогрівається, а вночі прохолодне повітря. І за умови 100-відсоткової вологості, то це звичайний туман", – сказав він на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі КМДА.
У столиці не зафіксовано перевищень норм чадного газу в повітрі, додав Савченко.
"За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського станом на 18 жовтня по Києву по точках спостереження перевищення СО (чадного газу. – ГОРДОН) не було, крім проспекту Перемоги – там перевищення було на 3,5%. Значних перевищень у Києві немає", – сказав він.
За словами Савченка, це "звичайна для цієї пори року" ситуація.
"Місто живе, є викиди від автомобільного транспорту, підприємств, спалювання листя... Оскільки вітру нема, це все накопичується у приземному шарі і ми маємо трохи запаху і більш густий туман", – додав чиновник.
Основним джерелом забруднення повітря у столиці є затори, повідомив начальник управління з питань цивільного захисту Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук.
"Усі перевищення виявляють тільки вздовж скупчення автотранспорту. За інформацією Санепідемстанції, вона постійно фіксує перевищення щодо продуктів горіння в місцях великого скупчення автотранспорту – Бессарабка, проспект Перемоги", – сказав він.
Ситуація із "задимленістю" в Києві покращиться приблизно за тиждень, зазначив Савченко.
"Приблизно тиждень необхідний для того, щоб температура знизилася і вирівнялася різниця між днем і ніччю. І далі повітряні маси повинні переміститися за Київ і зникнути", – додав він.
У соцмережах поширюють інформацію про те, що Україну нібито накрила хмара чадного газу. Зокрема активіст Євген Сойкін написав у Facebook, що рівень забруднення повітря у країні "найвищий у Європі".
Коментуючи такі повідомлення, ппрем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив сьогодні на брифінгу, що за офіційними даними, у повітрі "нічого аномального" не фіксують. "Якість повітря в межах гранично допустимої концентрації", – підкреслив він.